Seveda se je pred mikrofoni Šport TV-ja šalil, je v pa tako v domačih kot v tujih medijih Belgijec hrvaških korenin govoril o tem, kako pomembno je v igri proti Luki ustavljati tako njegov strelski učinek kot njegov vpliv na soigralce. Glede na to, da je Dončić prišel do 26 točk in zgodovinskega trojenga dvojčka, je bil bolj uspešen pri prvem - čeprav bi si očitno želel nekaj drugega.
Ko ga je namreč novinar slovitega The Athletic, ki tako za ta portal kot za še bolj slavni časnik New York Times na tem prvenstvu spremlja Luko, vprašal, v katerem delu se mu zdi Luka bolj nevaren oziroma boljši, je Gjergja kot iz topa izstrelil odgovor, ki je Američana ujel povsem nepripravljenega. "Rajši bi videl, da bi nam Luka dal 50 točk. Precej rajši bi videl to. Naj da 50!"
In če si v tem trenutku še ne znate predstavljati, kaj je želel povedati, naj vam povemo, da seveda ne tega, da je nad Dončićem tako navdušen, da bi rad gledal njegov strelski šov proti lastni reprezentanci. Je pa njegova razlaga v bistvu pokazal še večje občudovanje Slovenca in je brez besed pustila celo vseh pohval in opisov vajene ameriške medije.
"Luka ti še večjo škodo naredi, če da neke svoje povprečne točke, zraven pa v igro potegne vse svoje soigralce in jih dela neprimerno boljše. To zadnje mu uspeva najbolje, zaradi tega je svetovni superstar, eden najboljših na svetu. Zelo povprečni igralci okrog njega postanejo nevarni, je pa zelo pomembno, da jim zaupa. Če jim, lahko katerokoli ekipo povsem spremeni," je dejal.
In da, čisto na koncu smo razbrali tudi, da vse bolj zaupa igralcem v tej garnituri slovenske reprezentance. In ker smo to razbrali, nam je dalo misliti, ali bi ta Slovenija v nadaljevanju turnirja lahko presenetila in kakšno napoved spravila v težave, če ne celo na glavo.