Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

223 26.07.2021 08:53:40

Kdo pravi, da je Dončić ostal BREZ REKORDA zaradi selektorja? To bo ODMEVALO: Dončić ni hotel v igro, ker ...

Zakaj se Luka Dončić ni vrnil na parket?

Luka Dončić je na tekmi z Argentino pokazal vse svoje znanje in Slovenijo popeljal do zmage nad Argentino s 118:100. Že v prvem polčasu je dosegel skoraj neverjetnih 31 točk, s čimer so se pojavila ugibanja, ali mu bo morda uspelo popraviti rekord po doseženih točkah na eni tekmi na olimpijskih igrah. Tega je leta 1988 dosegel Brazilec Oscar Schmidt, ki je dosegel 55 točk, Dončić pa se je na koncu ustavil pri 48 točkah.

Bržkone bi rekordno znamko lahko popravil, saj v zadnjih petih minutah ni več stopil na parket. Ali je bila to selektorjeva odločitev? Jaka Blažič je po tekmi spregovoril tudi o tej temi in presenetil: "Smo predlagali selektorju, da naj pošlje Luko Dončića nazaj v igro, ampak Luka tudi sam ni hotel nazaj v igro. Njegov cilj v reprezentanci ni doseganje točk, ampak zmagovanje. To mu odlično uspeva, za zdaj je še brez poraza in naj tako nadaljuje."