Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 20.06.2021 14:33:58

Slovenske košarkarice po zmagi nad BiH preskočile predtekmovanje na EP

Košarkarice Slovenije so v 3. krogu evropskega prvenstva v Strasbourgu (skupina C) premagale BiH z 91:81 (23:25, 54:37, 74:58).

* Dvorana Rhenus, sodniki: Gedvilas (Litva), Šarapa (Belorusija), Männiste (Estonija).
* Slovenija: Lisec 22 (1:2), Krošelj 8, Oblak 13, Goršič 3, Prezelj 7, Jakovina 2, Friškovec 15, Debeljak 2, Evans 7 (3:4), Barič 12 (3:7).
* BiH: Deura 3, Đombeta 1 (1:2), Babić 12 (3:4), Gajić 28 (3:4), Đebo 2 (2:2), Tavić 7 (3:4), A. Delić 4 (1:2), Jones 24 (2:4).
* Prosti meti: Slovenija 7:13, BiH 15:22.
* Met za tri točke: Slovenija 12:24 (Friškovec 3, Oblak 3, Krošelj 2, Prezelj, Goršič, Barič, Lisec), BiH 10:28 (Gajić 5, Jones 2, A. Delić, Babić, Deura).
* Osebne napake: Slovenija 23, BiH 15.
* Pet osebnih: /.

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je uspešno končala predtekmovanje na evropskem prvenstvu v Strasbourgu. V tretjem krogu je premagala Bosno in Hercegovino z 91:81.

Slovenija je v predtekmovanju zabeležila dve zmagi in poraz, njena uvrstitev v skupini C pa bo znana po zadnji tekmi med Belgijo in Turčijo danes ob 15. uri. V primeru zmage Turčije bi varovanke selektorja Damirja Grgića osvojile prvo mesto in se neposredno uvrstile v četrtfinale, sicer pa bodo morale v ponedeljek igrati dodatne kvalifikacije.

Če bo Belgija premagala Turčijo, bo Slovenija osvojila tretje mesto in se bo v repesažu srečala z drugouvrščeno ekipo iz skupine D. Ta bo znana šele danes zvečer, ko se bosta v zadnji tekmi predtekmovanja v tekmi za prvo mesto srečali še neporaženi Francija in Rusija.

Slovenija je po uvodni zmagi proti Turčiji s 25 točkami razlike in katastrofalni predstavi naslednji dan proti Belgiji (-35) tokrat spet pokazala svoj pravi obraz. S čvrsto obrambo in kolektivno igro po celem igrišču je v treh četrtinah razorožila najnevarnejše igralke Bosne in Hercegovine ter z borbeno predstavo v zadnjih desetih minutah zadržala prednost.

Slovenija si je pot do zmage tlakovala v drugi četrtini, ki jo je dobila z 31:12. Njena statistika ob polčasu je bila impresivna. Zadela je devet trojk iz petnajstih poskusov, imela je 18 podaj, devet igralk pa se je vpisalo med strelke.

Tudi v tretji četrtini je kazalo na gladko zmago, saj je Slovenija v 28. minuti povedla z 72:47. A sledil je nepričakovan padec v njeni igri, tako da je BiH iz minute v minuto nižala zaostanek. V 33. se je približala na 74:64, v 36. na 80:73, pol minute kasneje pa so imele tekmice celo priložnost znižati zaostanek na vsega tri točke, vendar je njihova zvezdnica iz ZDA Jonquel Jones zgrešil prosti met.

V zaključku tekme sta odločilni vlogi odigrala Eva Lisec in Nika Barič. Prva je s petimi zaporednimi točkami Slovenijo popeljala do vodstva 86:81, Baričeva pa je s črte prostih metov zapečatila zasluženo zmago.

Eva Lisec je dosegla 22 točk (met 10:18) in zbrala sedem skokov. Teja Oblak je prispevala 13 točk (trojke 3:4) in 11 podaj, Zala Friškovec je dosegla dve točki več (trojke 3:5), Teja Oblak je imela 13 točk in 11 podaj, ključno vlogo pri zaustavljanju 198 centimetrov visoke rojakinje Jonesove pa je odigrala Shante Evans, ki je ob desetih skokih in petih podajah zbrala sedem točk.

Značke: košarka, ep, ženske