Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 20.02.2021 17:04:45

SLOVENSKI KOŠARKARJI kvalifikacije sklenili s porazom

fiba europe
Košarkarji Slovenije so v zadnjem nastopu v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2022 izgubili z Ukrajino. V Kijevu so gostitelji zmagali s 70:65 (9:11, 24:27, 41:42).

* Športna dvorana, gledalcev 1000, sodniki: Viator (Francija), Yalman (Turčija), Proc (Poljska).
* Ukrajina: Korenjuk 6, Rendl 24 (8:10), Bobrov 5 (1:1), Pavlov 10 (2:2), Mišula 7 (4:4), Bliznjuk 7 (2:4), Zotov 2, Herun 9 (3:5).
* Slovenija: Rupnik 18 (2:5), Murić 5, Blažič 9 (5:7), M. Lapornik 3, Hrovat 2, Hodžić 3, Mahkovic 4, L. Lapornik 5 (2:2), Dimec 9 (1:1), Macura 7.
* Prosti meti: Ukrajina 20:26, Slovenija 10:15.
* Met za dve točki: Ukrajina 13:32, Slovenija 14:33.
* Met za tri točke: Ukrajina 8:24 (Rendl 4, Pavlov 2, Bliznjuk, Mišula), Slovenija 9:26 (Rupnik 4, L. Lapornik, M. Lapornik, Murić, Hodžić, Macura).
* Skoki: Ukrajina 43 (34 + 9), Slovenija 32 (28 + 4).
* Osebne napake: Ukrajina 19, Slovenija 28.
* Pet osebnih: L. Lapornik (40.), Rupnik (40.).

Košarkarji Slovenije so v zadnjem nastopu v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2022 izgubili z Ukrajino s 65:70.

Navkljub neuspehu v Kijevu si je Slovenija s štirimi zmagami in dvema porazoma zanesljivo zagotovila mesto na turnirju štiriindvajsetih najboljših evropskih reprezentanc septembra 2022 v Nemčiji, Italiji, Gruziji in na Češkem.

Slovenija je kvalifikacije končala tako, kot jih je začela. V uvodnem krogu je morala v Sombotelu priznati premoč Madžarski, danes pa je klonila še proti gostiteljem zadnjega mehurčka. Vmes je dvakrat premagala Avstrijo ter se v Kijevu oddolžila Madžarom in v Ljubljani nadigrala Ukrajino.

Slovenski košarkarji so na zadnji tekmi prikazali najslabšo predstavo v teh kvalifikacijah. Bili so brez prave energije, z izjemo Luke Rupnika (18 točk) nerazpoloženi v napadu, hkrati pa tudi v tesni končnici niso bili dovolj zbrani oziroma natančni.

Ukrajina je dobila skok s 43:32, ob tem, da je vso razliko naredila v drugem polčasu. Slovenija je imela štirinajst izgubljenih žog, komaj 38-odstotni met iz igre, v napadu je v 40 minutah ujela le štiri žoge, v odločilnih minutah pa ni znala zaustaviti prvega strelca tekme, temnopoltega Dzheroma Rendla, ki je dosegel 24 točk.

Prav njegova zadnja od štirih trojk je zapečatila slovensko usodo. Američan z ukrajinskim potnim listom jo je zadel 48 sekund pred koncem tekme, ravno ko se je Slovenija po dveh zaporednih trojkah Luke Rupnika in Alena Hodžića približala na točko zaostanka (60:59).

Do dvomestnih številk je prišel le Luka Rupnik (trojke 4:8, 5 podaj, indeks 17), ostali člani prve peterke pa so igrali pod svojim povprečjem. Jaka Blažič je devet točk dosegel ob metu iz igre 2:10 (5 izgubljenih žog), Edo Murić je v 26 minutah zbral 5 točk (met 2:6), prav tako Luka Lapornik (1:6), Žiga Dimec pa je imel ob Rupniku edini statistični indeks nad deset (9 točk, 5 skokov, indeks 14).

Aleksander Sekulić, selektor Slovenije: "Pričakovali smo težko, trdo tekmo, saj smo vedeli, da se bodo želeli Ukrajinci oddolžiti za poraz novembra v Ljubljani. Naš odziv ni bil najboljši, nismo bili dovolj razpoloženi, vseeno pa sem ponosen na fante, da so kljub vsem preprekam odigrali dobro tekmo. Ključni dejavnik je bil napadalni skok Ukrajine, ki jim je omogočil druge oziroma tretje priložnosti za koš ter hkrati odpiral neovirane mete na obroč."

Luka Rupnik: "Borili smo se do zadnjega trenutka, a se nam žal ni izšlo. Ukrajinci so igrali dobro, na trenutke smo se počutili, kot da igramo pet na šest. Manjkalo nam je tudi nekaj energije, predvsem, ker je bila tekma zelo fizična. A cilj smo dosegli, uvrstili smo se na evropsko prvenstvo, hkrati ustvarili kult reprezentance in vsi komaj čakamo naslednjo reprezentančno akcijo."