peter prevc Ekipa24.si

Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

2 28.11.2020 21:59:52

Toplo-hladno, a konec dober, vse dobro

Košarkarji Slovenije so uspešno začeli nastope v ljubljanskem mehurčku. V tretjem krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2022 so premagali Ukrajino s 84:73 (33:9, 50:28, 63:47).

* Dvorana Stožice, brez gledalcev, sodniki: Sahin (Italija), Yilmaz (Turčija), Velikov (Bolgarija).
* Slovenija: Rebec 2, Rupnik 12 (5:6), Murić 10 (3:3), Blažič 23 (7:10), Kosi 4, Hrovat 2, Morgan 13 (3:4), Hodžić 9, Makhovic 2, Lapornik 7.
* Ukrajina: Lukašov 3, Šundel 14 (3:3), Lipovij 2, Bobrov 11 (3:4), Pavlov 4, Kravcov 11 (1:1), Sanon 13 (2:2), Herun 15 (3:4).
* Prosti meti: Slovenija 18:23, Ukrajina 12:14.
* Met za igre: Slovenija 29:66, Ukrajina 28:59.
* Met za tri točke: Slovenija 8:28 (Hodžić 3, Blažič 2, Rupnik, Murić, Lapornik), Ukrajina 5:15 (Sanon 3, Šundel, Lukašov).
* Skoki: Slovenija 40 (26 + 14), Ukrajina 29 (23 + 6).
* Osebne napake: Slovenija 22, Ukrajina 22.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Slovenije so uspešno začeli nastope v ljubljanskem mehurčku. V tretjem krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2022 so premagali Ukrajino s 84:73.

Za Slovenijo je to druga zmaga v kvalifikacijah, glede na to, da se bodo iz štiričlanske skupine F na prvenstvo uvrstile tri ekipe, si lahko izbranci novega selektorja Aleksandra Sekulića že v nedeljo zagotovijo vozovnico za september 2022 v Nemčijo, Italijo, Gruzijo ali na Češko.

V nedeljo ob 20.10 s televizijskim prenosom na Kanalu A bodo igrali z Avstrijo, ki je sicer tekma 5. kroga oziroma zadnjega cikla februarja 2021, a je bila naknadno umeščena v ljubljansko varovano okolje, potem ko so morali Ljubljano oziroma mehurček zapustiti Madžari zaradi več okužb v reprezentanci.

Za razliko od zadnjih dveh tekem z Ukrajino v kvalifikacijah za prejšnje SP - poraz z 28 točkami razlike v Zaporožju in zmaga po podaljšku v Stožicah, tokrat uspeh Slovenije ni bil pod vprašajem.

Začetna postava Luka Rupnik, Jaka Blažič, Edo Murić, Luka Lapornik in Jordan Morgan je fantastično odprla tekmo. Po treh minutah je vodila 12:2, po petih 22:2, tako da je lahko selektor Sekulić že v sedmi minuti zamenjal celotno postavo na parketu.

Tudi Matic Rebec, Gregor Hrovat, Alen Hodžić, Blaž Mahkovic in Jan Kosi niso spustili ritma. Razlika je še naprej hitro rasla in po potezi tekme, preigravanju Luke Rupnika med nogami nasprotnega igralca ter trojki Jake Blažiča v 15. minuti presegla 30 točk (42:11).

V drugem polčasu je Slovenija malce popustila, Ukrajina pa je s precej hitrejšo igro in uveljavljanjem višine pod obročema zmanjšala zaostanek. V 27. minuti se je približala na 56:44, v 34. na 71:62, slabi dve minuti pred koncem pa je bila razlike le še 78:71.

V sklepnih minutah je prvi strelec tekme Jaka Blažič (23 točk, met 7:16, 10 skokov) s črte metov tekmo pripeljal do srečnega konca. Ob njem sta izstopala še Jordan Morgan s 13 točkami in 11 skoki (met 5:9) ter Luka Rupnik z 12 točkami ter sedmimi podajami.