Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 17.08.2016 21:26:52

Avstralcem so se v polfinalu pridružili še Španci

Španci so drugi polfinalisti olimpijskega turnirja v košarki v Riu de Janeiru.

V četrtfinalu so aktualni olimpijski prvaki z 92:67 premagali Francoze. Že prej so bili v četrtfinalu uspešni Avstralci, ki so z 90:64 ugnali Litvo.

Francozi so stik s tekmeci držali prvo četrtino, ki se je končala z 19:16 v korist Španije. Igralci z Apeninskega polotoka so nato stopili na plin in ob polčasu vodili s 43:30. Po treh četrtinah je prednost znašala 20 točk in vprašanj o končnem zmagovalcu je bilo vse manj.

Prvi španski strelec je bil Nikola Mirotić s 23 točkami, od tega je 15 točk dosegel z metom za tri točke.

Na prvi tekmi pa so imeli Avstralci vse stvari pod nadzorom, saj so že prvo četrtino dobili s 26:17, polčas pa se je končal z 48:30. Prednost so v drugem polčasu še povečali in se že nekaj minut pred zadnjim zvokom sirene veselili zmage. Prvi strelec tekme je bil Patty Mills s 24 točkami, od tega jih je 15 dal izza črte za tri točke

Avstralija se bo v polfinalu pomerila z boljšo ekipo iz obračuna med Hrvaško in Srbijo, Španija pa proti zmagovalcu tekme ZDA - Argentina.