08.09.2015 18:19:15

Zdovcu se zdi Grčija nepremagljiva

Odzivi po košarkarski tekmi med Slovenijo in Nizozemsko, ki so jo varovanci Jureta Zdvoca dobili z izidom 81:74.

Selektor Zdovc je bil zadovoljen s prvim polčasom, precej manj pa z drugim. "Čestitke fantom, odigrali so dobro tekmo. Še posebej to velja za prvi polčas, v katerem smo se držali dogovorov in ustavili njihova najmočnejša orožja. Ne vem pa, zakaj smo v drugega vstopili tako medlo. Izgubili smo ritem, delali začetniške napake in bili premalo agresivni. Na koncu smo jih s pomočjo navijačev vendarle ustavili. Ključne so bile dve, tri dobre obrambe pri prenosu žoge, ki so nam omogočile nekaj lahkih košev. Zoran Dragić je v zadnji minuti prevzel odgovornost nase in s petimi točkami rešil vprašanje zmagovalca. Jutri nas čaka povsem drugačna tekma. Grčija ima po mojem mnenju najboljšo ekipo na tem prvenstvu in pošteno povedano, zdi se mi nepremagljiva."

Ko je voda začela pošteno teči v grlo oziroma ko so se Nizozemci v zaključku še enkrat več povsem približali, je žogo in odgovornost v roke vzel Zoran Dragić: "Bila je to zelo težka tekma, saj je Nizozemska čvrsta ekipa z nekaj odličnimi posamezniki. V drugem polčasu smo podobno kot proti Gruziji zašli v 'črno luknjo', Nizozemska se je razigrala in težko jo je bilo ustaviti. Na koncu smo vendarle srečno prišli do dveh pomembnih točk. Proti Grčiji bo zelo težko, saj ima odlično ekipo na čelu z izjemnim Spanulisom."