10.09.2014 23:47:44

Šok: Francozi domačinom prekrižali načrte

fiba

Domača reprezentanca ne bo igrala niti v polfinalu, Srbi so se že popoldne v velikem slogu uvrstili v polfinale, Slovenija dokončno sedma!

Francoska reprezentanca je nocoj postala še zadnji, četrti polfinalist. Na poti do najboljših štirih ekip je morala premagati domačo izbrano vrsto, favorizorano moštvo pa so po sijajnem in razburljivem obračunu Francozi ustavili s kolektivno igro in odlično obrambo. Končni izid tekme, ki je potekala v Madridu, je bil 65:52 (15:15, 35:28, 42:43).

Francija je nocojšnjo tekmo začela z osmimi zaporednimi točkami, Španija v uvodnih minutah nikakor ni spravila žoge v koš. Rudy Fernandez je dosegel prvega, a je Boris Diaw takoj vrnil s trojko (11:2). Zaostanek gostiteljev ni zmotil, z vztrajno igro so slabe tri minute pred koncem prvega polčasa prvič vodili (12:11). A vodstvo ni dolgo trajalo, po prvi četrtini (15:15) je Francija znova držala vajeti igre v svojih rokah, na polčas pa šla s prednostjo 35:28.

Španci so v uvodnih minutah drugega polčasa ujeli priključek (34:35), ekipi sta bili poravnani do 39:39, tretjo četrtino pa so domači dobili s 15:7, kar je bil obet za dramatičen zaključek. Vendar so galski petelini z vztrajno igro v zadnji četrtini povsem nadigrali tekmece in se veselili polfinala.

SLOVENCI SEDMI
Znana pa je tudi končna uvrstitev Slovenije na SP v Španiji. Ker so gostitelji izgubili proti Francozom, Srbi pa so premagali Brazilce, so izbranci Jureta Zdovca končali na končnem sedmem mestu.

SRBI V VELIKEM SLOGU OPRAVILI Z BRAZILCI
Uvrstitev v polfinale si je na popoldanski tekmi zagotovila reprezentanca Srbije, ki je v velikem slogu opravila z Brazilci. Varovanci selektorja Aleksandra Đorđevića so dvoboj dobili kar s 84:56 (21:17, 37:32, 66:44).

Srbi so za Južnoameričani zaostajali z 2:4, nato pa prevzeli pobudo. Prvo četrtino so dobili z 21:17, nato pa so Brazilci po dveh trojkah Alexa Garcie na začetku druge četrtine povedli s 23:21. Srbija je s šestimi zaporednimi točkami znova vodila, Brazilija je z delnim izidom 7:2 še zadnjič prešla v vodstvo, nato pa je njena igra povsem razpadla. Srbi so na odmor odšli s prednostjo 37:32, nato pa v drugem delu tekmece povsem razbili.

Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil Miloš Teodosić, ki je dosegel 23 točk, že v prvem polčasu jih je dosegel 16. Pri poražencih sta bila najučinkovitejša Varejao in Vieria, oba sta se ustavila pri dvanajstih točkah.

Američani in Litovci se bodo v polfinalu pomerili že v četrtek ob 21. uri, medtem ko bodo Srbi in Francozi finale v medsebojnem obračunu lovili v petek ob 22.00.