Dallas je dokončno obupal nad lovom na končnico in na nek način že konec februarja potegnil črto pod sezono 2025/26. kot so namreč sporočili iz kluba, bo Kyrie Irving izpustil tudi preostanek sezone.
»Danes zjutraj smo sporočili, da se Kyrie Irving v sezoni 2025/26 lige NBA ne bo vrnil na igrišča, saj nadaljuje okrevanje po rekonstrukciji križne vezi (ACL), ki jo je prestal leta 2025. Komaj čakamo, da se vrneš na parket, Kai,« so v sporočilu za javnost zapisali pri Dallasu.
Dončićev "hermano" je nazadnje zaigral v začetku marca, vse od takrat pa je po hudi poškodbi kolena na bolniški. Govorilo se je, da bi se lahko na parkete vrnil enkrat po novem letu, a so se zdaj odločili, da bo izpustil celotno sezono in v miru zaključil rehabilitacijo.
Sezona za Mavse je tako bolj kot ne izgubljena. Mavsi so trenutno z izkupičkom 19 zmag in 35 porazov na devetem mestu zahodne konference. Za desetim, ki še vodi v play-in, zaostajajo sedem zmag. Težko ulovljivo, sploh ob podatku, da je Anthony Davis že nekaj časa v Washingtonu, poleg Irvinga pa je na bolniški že nekaj časa in še nekaj časa bo tudi Dereck Lively II.
Drugo polovico sezone bo Irving tako izkoristil za popolno okrevanje, Mavsi pa za razvoj novinca Cooperja Flagga kot glavnega nosilca igre. Dallasova predvidena velika trojica v sestavi Irving, Flagg in Davis tako ne bo skupaj odigrala niti ene same tekme.