Luka Dončić bo ostal brez soigralca. Shake Milton je na izhodnih vratih Los Angeles Lakersov, novega delodajalca pa si bo kot vse kaže našel v Evropi. Kot poroča BasketNews, je 28-letni Američan tik pred dogovorom z beograjskim Partizanom!
Z Miltonom so Lakersi vezi prekinili 20. julija, torej na dan, ko bi stopila v veljavo njegova nova pogodba v vrednosti treh milijonov evrov. Partizan je nemudoma stopil v stik z njim in je prvi favorit za njegov podpis.
Gre za zelo izkušenega branilca, ki je v ligi NBA odigral 359 tekem, bil pa je član kar šestih franšiz: Philadelphie 76ers, Minnesotte Timberwolves, Detroit Pistons, New York Knicks, Brooklyn Nets in nazadnje LA Lakers. V povprečju je v ligi NBA dosegal 8,1 točke in 2,4 asistence na tekmo, z najbolj blestečo predstavo pa je postregel v sezoni 2019/20, ko je Clippersom nasul kar 39 točk, vse izza črte za tri točke – zadel je trinajst zaporednih trojk.
Njegov odhod iz Los Angelesa pa hkrati pomeni, da bo Luka Dončić najverjetneje dobil novega soigralca. Koga, še ni znano.