Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
tk
tk
22. 05. 2025 · 06:35
06:56
Deli članek:

Jokić ni MVP letošnje sezone, Srbi z ogorčenim zapisom

Profimedia

Liga NBA je razglasila najkoristnejšega igralca rednega dela letošnje sezone. Pričakovano je to postal Kanadčan Shai Gilgeous Alexander, Srb Nikola Jokić pa je ostal praznih rok.

Dan po tem, ko je Oklahoma na prvi tekmi finala zahoda povsem nadigrala Minnesoto, so pri ligi NBA končno razglasili najkoristnejšega košarkarja rednega dela sezone. Pričakovano je to postal član Oklahome Shai Gilgeous Alexander, razočaranje pa je bilo ogromno predvsem med oboževalci Nikole Jokića in v Srbiji. 

"Kraja stoletja. Nikola Jokić ni MVP: sramotna odločitev NBA," so med drugim članek naslovili pri srbskem Kurirju, nekoliko manj ostri in čustveni so bili pri portalu Sportal.rs: "Uradno: Nikola Jokić ni MVP letošnje sezone."

Tiste, ki so vendarle upali, da bi lahko srbski zvezdnik prejel nagrado, je razjezilo predvsem dejstvo, da je imel Nikola Jokić v rednem delu noro povprečje 29,6 točk, 12,7 skokov in 10,2 asistenci. Pri metu je bil 57,6-odstoten, medtem ko je bil Shai 51,9 odstoten. Če pogledamo zgolj golo statistiko, je bil zmagovalec boljši le v povprečju točk, dosegel jih je kar 32,7 na tekmo. A košarka ni le statistika, Oklahoma pa je v rednem delu dominirala na zahodu: dosegla je 68 zmag na 82 tekmah, tudi tokrat je na dobri poti, da se uvrsti v finale lige NBA.