23.10.2024 21:12:48

Zmaji po zmagi v Solunu ostajajo med vodilnimi v svoji skupini

Košarkarji Cedevite Olimpije so dosegli četrto zmago v evropskem pokalu, tako da po petih tekmah ostajajo med vodilnimi ekipami v skupini B. V Solunu so premagali Aris z 82:75 (23:24, 37:48, 54:61).

Aris - Cedevita Olimpija 75:82 (24:23, 48:37, 61:54)
* Dvorana Nik Kalates, gledalcev 3000, sodniki: Vyklicky (Češka), Obrknežević (Srbija), Hadžić (Hrvaška).
* Aris: Banks 4, Nolley 15 (6:8), Toliopulos 17 (1:1), De Julius 10 (3:6), Kacidakis 2, Laszewski 2, Woodbury 5, Roberts 8 (2:3), Hodge 12.
* Cedevita Olimpija: Stewart 15 (5:8), Robinson 18 (6:8), Jones 2 (0:2), Radović 10 (3:3), Nikolić 6 (4:4), Blažič 19 (4:5), Beringer 4, Geben 6, Daneu 2.
* Prosti meti: Aris 12:18, Cedevita Olimpija 22:30.
* Met za tri točke: Aris 11:32 (Hodge 4, Toliopulos 4, De Julius, Nolley, Woodbury), Cedevita Olimpija 2:13 (Radović, Blažič).
* Osebne napake: Aris 28, Cedevita Olimpija 21.
* Pet osebnih: Roberts (35.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so dosegli četrto zmago v evropskem pokalu, tako da po petih tekmah ostajajo med vodilnimi ekipami v skupini B. V Solunu so premagali Aris z 82:75.

To je druga zaporedna zmaga Cedevite Olimpije v evropskem pokalu in druga na gostovanjih. Podobno kot v uvodnem nastopu v Romuniji so Ljubljančani zbrano in natančno odigrali ključne minute ter prišli do pomembne zmage v boju za eno od prvih šestih mest v desetčlanski skupini, ki po osemnajstih odigranih tekmah vodijo v končnico.

Cedevita Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v ligi Aba v nedeljo doma proti Budućnosti, v evropskem pokalu pa bo prihodnjo sredo gostila Hapoel iz Jeruzalema.

Slovenski zmaji so sicer izgubili 17 žog, zadeli le dve trojki, zaostajali že 11 točk, vseeno pa v zadnji četrtini strnili svoje vrste in z delnim izidom 15:2 obrnili zaostanek 57:66 v vodstvo z 72:68.

Grki so sicer poskusili vse, da bi se prebili v ospredje, a tokrat je imela Cedevita Olimpija v svojih vrstah dovolj razpoloženih in borbenih igralcih v obrambi.

Strelsko sta bila najbolj razpoložena Jaka Blažič z 19 točkami (5 skokov, 4 podaje) in Devin Robinson, ki je zbral 18 točk, ključni vlogi pa sta imela še DJ Stewart (15 točk, 8 skokov) in Rok Radović (10 točk, 5 skokov).