Janša dobil krila: je to začetek konca Roberta ...

slovenija, danska, evropsko-prvenstvo Ekipa24.si

Kakšen drugi polčas! Po zaostanku z 0:1 so se ...

ilicic kurtic Ekipa24.si

Danci so znoreli! Pogačar Sloveniji na velikem ...

0 24.05.2024 21:14:16

Panathinaikos prvi finalist košarkarske evrolige

Košarkarji atenskega Panathinaikosa so prvi finalisti zaključnega turnirja evrolige v Berlinu. V polfinalu so s 73:57 (22:13, 38:36, 56:50) premagali istanbulski Fenerbahče.

* Uber Arena Berlin, sodniki: Belošević (Srbija), Peruga (Španija), Difallah (Francija).
* Panathinaikos: Kalaicakis 5 (2:2), Vildoza, Balcerowski, Sloukas 4 (2:2), Papapetru 9 (2:2), Grant 13 (2:3), Nunn 14 (1:1), Lessort 17 (5:10), Antetokunmpo, Grigonis 6, Hernangomez 3, Mitoglu 2.
* Fenerbahče: Motley, Wilbekin 2, Sanli 7 (2:2), Papagianis 3, Hayes-Davis 14 (2:3), Biberović 4 (2:2), Pierre, Gudurić 10, Dorsey 2, Calathes 5, Madar, Sestina 10 (2:2).
* Prosti meti: Panathinaikos 14:22, Fenerbahče 8:9.
* Met za tri točke: Panathinaikos 7:19 (Nunn 3, Kalaicakis, Papapetru, Grant, Hernangomez), Fenerbahče 9:35 (Hayes-Davis 2, Gudurić 2, Sestina 2, Sanli, Papagianis, Calathes)
* Osebne napake: Panathinaikos 15, Fenerbahče 21.
* Pet osebnih napak: /

Tekma, na kateri je Panathinaikos lovil svoj osmi, Fenerbahče pa četrti finale najmočnejšega evropskega tekmovanja, se je začela z zamudo. Ta je bila posledica navijaških neredov pred dvorano, zaradi njih so morali gledalcem začasno zapreti vhode, 60 navijačem pa so po podatkih policije tudi prepovedali vstop.

Zamuda je slabo vplivala na turško ekipo, ki v prvi prvi polovici prve četrtine sploh ni dosegla koša in je zaostajala z 0:12. A je prišla k sebi, do polčasa se je povsem približala, tako da se je v nadaljevanju obetal izenačen boj.

A težave je imela nato tudi v uvodih četrtin v drugem polčasu. Če so jih košarkarji turške ekipe na začetku tretje še reševali, pa to ne velja za četrto. V njejniso več našli priključka, zgrešili so številne mete za tri točke, na koncu pa se predali in tekmo izgubili s 16 točkami razlike.

Panathiaikos bo imel v finalu, v katerem se bo meril z zmagovalcem dvoboja med branilcem naslova Realom in njegovim večnim tekmecem Olypiacosom, možnost osvojiti svoj tretji naslov evropskega prvaka, Fenerbahče pa bo ostal pri enem.