Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 10.12.2023 08:07:34

Bolj star bolj ...nor?! Glejte, kaj je pri 38 letih uspelo LeBronu, s tem je utišal vse kritike! (video)

Košarkarji Los Angeles Lakers so zmagovalci prvega medsezonskega turnirja v severnoameriški ligi NBA. Jezerniki so ponoči v Las Vegasu s 123:109 v finalu premagali Indiana Pacers.

Anthony Davis je dosegel 41 točk in dodal še 20 skokov, Lakers pa so tako postali prvi prvaki turnirja, ki poteka med sezono. Ob lastnemu rekordnemu večeru po točkah in skokih za to sezono je Davis vpisal še pet podaj in štiri bloke, zadel pa je 16 metov iz 24 poskusov iz igre.

Austin Reaves je za košarkarje iz mesta angelov v dobrih 27 minutah nanizal 28 točk, najkoristnejši igralec turnirja LeBron James je prišel do dvojnega dvojčka s 24 točkami in 11 skoki. Za 38-letnika je to ob štirih naslovih prvaka lige NBA v 21. sezoni nova lovorika. Svoj delež je s 13 točkami in sedmimi podajami pristavil še D'Angelo Russell.

Pri Indiani je bil z 20 točkami in 11 podajami najbolj razpoložen Tyrese Haliburton, 20 jih je dosegel tudi Bennedict Mathurin, Aaron Nesmith pa 15.

Los Angeles je vodil skozi večino dvoboja, a je Indiana vseskozi držala stik s tekmecem z zahodne obale ZDA. Odločilno razliko so jezerniki naredili v zadnji četrtini z delnim izidom 15:3, ko so prednost 100:96 povišali na 115:99.

Finalna tekma je bila tudi edina tekma premiernega medsezonskega turnirja, ki ni štela v seštevek na lestvici lige. Vseeno tekma ni bila brez pomena, saj so košarkarji Los Angelesa ob pokalu domov odnesli tudi lepo vsoto denarja. Tisti s standardnimi pogodbami so prejeli vsak po 500.000 ameriških dolarjev (464.100 evrov), poraženci iz Indiane pa vsak po 200.000 (185.640). Košarkarji s krajšimi pogodbami so prejeli polovico zneska.

"Vemo, da to ni prava stvar, vendar delamo korake v pravo smer. Mislim, da so bili naša energija, trud na začetku tekme in zbranost nocoj na vrhuncu," je po tekmi dejal Davis.

Značke: košarka, nba