Kupci prisegajo na nizko ceno bolj kot na ...

Odločilni meseci za usodo TEŠ6: zapiranje ...

Mesarsko klanje v SLS: kako je Petru Gregorčiču ...

Nenavadna svetloba nad južno Italijo

doncic 1 Ekipa24.si

Dončić po blamaži proti Hrvatom ni ovinkaril in...

1 17.09.2023 20:51:31

Sto najboljših v ligi NBA! Prvi je Nikola Jokić, na katerem mestu je pristal Luka Dončić?

Pred začetkom nove sezone v ligi NBA, do katerega je še nekaj več kot mesec dni, je ameriška televizija CBS Sports objavila tradicionalni spisek najboljših igralcev najboljše lige na svetu.

Prvič se je na spisku CBS-a na vrhu našel srbski košarkar Nikola Jokić, ki je Denver Nuggetse pripeljal do naslova prvaka lige NBA. Takoj za Jokićem je grški košarkar Giannis Antetokounmpo, ki je bil lani na prvem mestu, za njim pa je prvi Američan - Stephen Curry. Slovenski zvezdnik Luka Dončić je na četrtem mestu, najboljšo peterico pa zaključuje Kevin Durant. Po 21 sezonah je iz prve deseterice izpadel legendarni LeBron James, katerega so uvrstili na 12. mesto.

Za Jokićem, Giannisem in Dončićem je med najboljšimi še nekaj Evropejcev -  Litovec Domantas Sabonis je na 34. mestu, med petdeseterico pa so še Finec Lauri Markkanen, Nemec Franz Wagner in Latvijec Kristaps Porzingis. MVP nedavnega svetovnega prvenstva Dennis Schröder se ni uvrstil med najboljših 100, prvi izbor na draftu Francoz  Victor Wembanyama pa je na 58. mestu, ne da bi v NBA odigral vsaj sekundo.