Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

jure-podjavoršek Njena.si

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

0 08.02.2023 20:47:19

To je seveda katastrofalno! Razprodaja ugleda nekoč kluba z veliko začetnico! Danes pa ...

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 14. krogu evropskega pokala zabeležili še enajsti poraz in so še korak dlje od uvrstitve v nadaljnje tekmovanje.

V litovskem Kaunasu jih je nadigrala vodilna ekipa skupine A, ukrajinski Prometej, ki je bila za sedmo zaporedno zmago v tem tekmovanju prepričljivo boljša.

Prometej - Cedevita Olimpija 94:68 (25:24, 52:43, 78:58)

Kaunas - Dvorana Žalgiris Arena, gledalcev 350, sodniki: Bissang (Francija), Giovanetti (Italija), Hadžić (Hrvaška).
Prometej: Dickey 2 (2:2), Clavell 8 (2:2), Lukašov 8 (2:2), Agada 16 (7:9), Balvin 9 (3:3), Kennedy 2, Stephens 28 (2:3), Sanon 11 (6:7), Sidorov 10 (5:6).
Cedevita Olimpija: Ferrell 10 (2:2), Radovič 6, Jeremić 3, Murić 8, Mulalić 2, Adams 9 (3:4), Matković 4 (2:4), Gnjidić 3 (1:1), Omić 16 (6:8), Dragić 7.
Prosti meti: Prometej 29:34, Cedevita Olimpija 14:19.
Met za tri točke: Prometej 13:31 (Stephens 6, Clavell 2, Lukašov 2, Agada, Sinon, Sidorov), Cedevita Olimpija 6:23 (Murić 2, Adams 2, Jeremić, Dragić).
Osebne napake: Prometej 21, Cedevita Olimpija 24.
Pet osebnih: /.

Ljubljančani, s tremi zmagami ostajajo na zadnjem mestu v skupini, so v Kaunasu igrali preslabo v obrambi, v drugem polčasu pa tudi v napadu, da bi lahko računali na ugodnejši izid, ki bi jim prinesel zmanjšanje zaostanka za želenim osmim mestom. Še naprej ostajajo na zadnjem mestu v skupini, možnosti za napredovanje pa so zdaj res le še zgolj teoretične.

"Olimpija ima enega največjih proračunov v tekmovanju in tudi eno izmed najboljših napadalnih ekip v ligi. Verjamemo, da se niso predali in če se uvrstijo naprej, lahko pridejo daleč," je imel pred tekmo visoko mnenje o ljubljanskih igralcih Ronen Ginzburg, trener ukrajinskega Prometeja, ki uspešno igra v latvijsko-estonski ligi.

Pred tekmo je bil domači strateg prepričan, da lestvica ne kaže realnega stanja in da je tudi zadnjeuvrščena ekipa v skupini lahko nevarna prvi, ki je v tem tekmovanju zabeležila šest zaporednih zmag. To se je potrdilo le v prvi četrtini, v preostalih pa so bili gostitelji občutno boljši.

Olimpija je tekmo dobro odprla, večji del prve četrtine vodila, ta del igre bi tudi dobila, če ne bi Ilja Sidorov v zadnji sekundi zadel meta za tri točke. Toda druga četrtina se je začela z delnim izidom 9:0 v korist domače ekipe, Ljubljančani so imeli nekaj priložnosti, da se povsem priključijo, niso jih izkoristili, tako da so na odmor odšli z devet točk zaostanka.

Takoj na začetku drugega dela je prednost narasla na +15, do konca pa se ni več nižala. Gosti so povsem popustili in so morali teren zapustiti sklonjenih glav.

Ljubljanska ekipa bo v 15. krogu gostila litovsko ekipo Lietkabelis Panevežys.