Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 01.02.2023 22:29:45

Cedevita Olimpija vendarle do tretje zmage v Evropi

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 13. krogu evropskega pokala (skupina A) premagali italijansko ekipo Umana Reyer Benetke s 77:73 (26:20, 40:44, 61:59). S tretjo zmago so Ljubljančani obdržali minimalne možnosti za preboj v drugi del.

* Dvorana Stožice, sodniki: Kowalski (Poljska), Baena (Španija), Čelik (Turčija).
* Cedevita Olimpija: Rebec, Ferrell 20 (5:6), Radović, Jeremić 16, Alibegović 2, Murić 13 (3.4), Mulalić, Adams 16 (5:6), Matković 4, Omić 8, Dragić.
* Umana Reyer Benetke: Tessitori 5, Spissu 3, Parks 7 (2:2), Freeman, Bramos, Moraschini 10 (1:1), de Nicolao 8, Granger 19 (5:7), Chillo, Brooks 4, Willis 5, Watt 12 (2:6).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 13:16, Umana Reyer Benetke 10:16.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 10:24 (Jeremić 4, Ferrell 3, Murić 2, Adams), Umana Reyer Benetke 9:32 (De Nicolao 2, Granger 2, Willis, Morsschini, Tessitori, Spissu, Parks).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 20, Umana Reyer Benetke 21.
* Pet osebnih: Watt (40.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 13. nastopu v evropskem pokalu dosegli pomembno zmago. Po tretjem slavju v Evropi ohranjajo minimalne možnosti za preboj med osmerico in s tem v odločilne tekme drugega dela tekmovanja.

Ljubljančani so tekmo v Stožicah odločno začeli. V četrti minuti so sicer zaostajali s 6:13, nato pa so se povsem razigrali in povedli s 26:18. Osem točk naskoka imeli tudi v uvodu druge četrtine.

Po vodstvu z 28:20 pa je sledil mrk, igra s povsem razglašeno obrambo in brez prave ideje v napadu. To so gostje na krilih razpoloženega Jaysona Grangerja izkoristili za delni izid 19:4. Do odmora pa so se Edo Murić in druščina vendarle približali na -4.

A trenerju domače vrste Jurici Golemcu je med glavnim odmorom očitno uspelo motivirati zmaje, da so spet bruhali ogenj. Razliko so še naprej vztrajno topili in po trojki Yogija Ferrella tri minute pred koncem tretjega dela spet povedli, po trojki Murića pa kasneje vodili celo z 61:55.

V zadnjem delu, domači so vanj krenili z dvema točkama naskoka, ekipi nista popuščali. Odločala je napeta končnica. Z zadetima prostima metoma jo je za vodstvo 73:70 odprl Ferrell. Po uspešni obrambi je kapetan Murić 37 sekund pred koncem sicer zadel le prvi prosti met, Ferrell pa gostujoči obrambi ukradel žogo, zadel pa drugi prosti met.

Po hitri akciji je Riccardo Moraschini s trojko znižal na 75:73. Josh Adams je bil nato s prostih metov natančen za novih +4. Po novi uspešni obrambi slovenskih prvakov pa sta obe točki vendarle ostali doma.

V domači vrsti sta bila najbolj razpoložena Ferrell z 20 in Adams s 16 točkami. Alen Omić je ob osmih točkah pod obročema ujel kar 19 žog. V vrstah Benečanov je 19 točk dosegel Granger, v drugem delu le štiri.

V soboto Olimpijo v ligi Aba čaka gostovanje v Skopju, ki bo zanesljivo lažje po koncu dolge serije porazov. Prihodnji teden pa bo tekmec Olimpije v evropskem pokalu vodilna ekipa v skupini, ukrajinski Prometej.