Racman na Dobu: kdo od znanih menedžerjev je pred...

Skrito v raju: Del ekipe iz zakulisja kar preveč ...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 18.01.2023 23:06:06

Cedevita Olimpija še enkrat več razočarala, tokrat doma poražena proti Romunom ...

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 11. krogu evropskega pokala (skupina A) izgubili s Cluj Napoco z 80:88 (15:24, 34:41, 57:59).

* Dvorana Stožice, gledalcev 1500, sodniki: Cortes (Španija), Sukys (Litva), Bittner (Nemčija).
* Cedevita Olimpija: Ferrell 27 (5:5), Jeremić 7 (1:1), Alibegović 6, Murić 9 (1:2), Adams 8 (3:6), Gnjidić 13 (3:6), Omić 10 (2:2).
* Cluj Napoca: Guzman 6 (1:2), Kasey 14, Gordić 6 (1:2), Stipanović 14 (4:5), Birčević 13 (7:9), Cate 4, Jones 14 (3:6), Meindl 6 (1:2), Richard 11 (6:7).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 15:22, Cluj Napoca 23:35.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 11:37 (Ferrell 4, Jeremić 2, Murić 2, Gnjidić 2, Adams), Cluj Napoca 11:26 (Jones 3, Birčević 2, Kasey 2, Guzman, Gordić, Meindl, Richard).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 29, Cluj Napoca 24.
* Pet osebnih: Murić (29.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli nov poraz v evropskem pokalu, ki jih je še dodatno oddaljil od uvrstitve v izločilne boje. V enajstem krogu so morali v Stožicah priznati premoč romunski ekipi Cluj Napoci, ki je bila boljša z 88:80.

Ljubljančani po devetem porazu ostajajo na dnu desetčlanske skupine A (2-9), do konca rednega dela pa je še sedem tekem. V izločilne boje se bo uvrstilo prvih osem ekip, Cedevita Olimpija pa za ciljem zaostaja dve zmagi.

Cedevita Olimpija je prikazala še eno skromno predstavo v evropskem pokalu. Petič je izgubila pred domačimi gledalci in drugič proti Cluju, ki je vpisal šele svojo četrto zmago in prvo v gosteh.

Čeprav je trener Jurica Golemac pred tekmo večkrat poudaril, da gre za ključen obračun v boju za končnico, se igralci temu niso primerno odzvali. V obrambi so bili premalo agresivni, v napadu nezbrani in nenatančni, tako da so gostje hitro prevzeli pobudo in vodili praktično celo tekmo. Cedevita Olimpija je bila v prednosti le nekaj trenutkov v tretji četrtini.

Iz sivega povprečja je izstopal le Yogi Ferrell, ki je dosegel 27 točk. Amar Alibegović je v 24 minutah dosegel zgolj šest točk (met 3:8), Edo Murić je parket zapustil po 15 odigranih minutah s petimi osebnimi napakami, Josh Adams pa je iz igre metal 2:8.

Izbranci trenerja Jurice Golemca bodo v prihodnjem krogu 25. januarja gostovali pri Juventut Badaloni, naslednja domača tekma pa jih čaka 1. februarja proti Umani Reyer iz Benetk.