56.532 evrov: to je rekorder po zaslužku med ...

ekipa ilek stuhec Ekipa24.si

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 30.10.2021 07:12:44

KAJ SE DOGAJA Z DONČIĆEM IN DALLASOM?! Tole ni videti dobro...

Zasedba iz Teksasa Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA vpisala še drugi poraz v sezoni 2021/22. Mavericks so v gosteh pri Denver Nuggets izgubili za 31 točk. Domača ekipa je slavila s 106:75. Razglašenim gostom ni mogel pomagati niti slovenski zvednik Luka Dončić, ki je bil s 16 točkami njih najboljši strelec.

Ekipa Mavericks je v Denverju prekinila zmagoviti niz treh tekem. Po treh zmagah proti trem skromnješim ekipam v ligi (Toronto, San Antpnio, Houston) so bili proti močnemu Denverju brez možnosti.

Dallas je že drugo tekmo v vrsti igral brez latvijskega centra Kristapsa Porzingisa, ki ima težave s hrbtom. Na drugi strani je srbski center Nikola Jokić za Denver nastopil kljub bolečinam v kolenu po tekmi v Utahu in bil znova eden od ključnih mož v svoji vrsti. Dosegel je 11 točk in 16 skokov, Will Barton pa je s 17 točkami bil prvi strelec domačinov.

Vlatka Čančarja ni bilo v ekipi Denverja, ki je bil več kot 50-odstotno uspešen iz igre in je bil po uvodnih minutah celo tekmo v vodstvu. Na drugi strani je Dallas zadel manj kot 30 odstotkov metov iz igre. Dončić je zadel le pet metov od 18 poskusov.

Dallas je že petič v sezoni izgubil prvo četrtino, a tokrat ni našel načina za preobrat. "Če bi nas sodili samo po prvih četrtinah, ne bi bil kaj prida dobri," je po tekmi dejal trener Dallasa Jason Kidd.

Ko je v tretji četrtini zaostanek zmanjšal na 11 točk, je Denver nanizal 11 zaporednih točk, v zadnjo četrtino pa je vstopil z ogromnimi 31 točkami prednosti. Razlika je bila tako velika, da je Denver tekmo zaključil brez Jokića, pri Dallasu pa je v zadnji četrtini počival tudi Dončić.

Ponoči je onstran Atlantika izmed slovenskih predstavnikov zaigral zgolj Dončić. Tudi Goran Dragić ni dobil priložnosti za igro v ekipi Toronto Raptors, ki je na domačem parketu za točko ugnala Orlando Magic s 110:109. Za Toronto je bil prvi strelec novinec Scottie Barnes z 21 točkami, Fred VanFleet pa je 16 od svojih 19 točk dosegel v zadnji četrtini. Prvi strelec gostov je bil Cole Anthony s 24 točkami.

Dragićev nekdanji klub Miami je medtem z zmago s 114:99 nad Charllote pridružil trem ostalim moštvom vzhoda na vrhu lestvice z izkupičkom zmag 4:1. Jimmy Butler je bil prvi strelec tekme z 32 točkami.

Prvaki sezone 2019/20 Los Angeles Lakers so po slabem začetku sezone v pretekli noči z zmago s 113:101 nad Clevelandom prvič izenačili razmerje porazov in zmag (3:3) v tej sezoni. Na parket se je po dveh tekmah počitka zaradi poškodbe gležnja za jezernike vrnil LeBron James, ki je dosegel 26 točk in bil prvi strelec tekme.

Zasedba iz Teksasa Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA vpisala še drugi poraz v sezoni 2021/22. Mavericks so v gosteh pri Denver Nuggets izgubili za 31 točk, domača ekipa je slavila s 106:75. Napadalno razglašenim gostom ni mogel pomagati niti slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je bil s 16 točkami njihov najboljši strelec.

Ekipa Mavericks je v Denverju prekinila zmagoviti niz treh tekem. Pri Dallasu, ki je igral dva zaporedna večera, sta zgolj dva košarkarja dosegla dvomestno število točk. Ob Dončiću še igralec z rezervne klopi Trey Burke z 11 točkami. Dončić je v 26 minutah na parketu vpisal še šest skokov in štiri podaje ter dve ukradeni žogi.

Značke: nba, košarka