Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 28.05.2021 21:11:08

Efes zdržal nalet CSKA-ja in se uvrstil v finale

Euroleague.net
Košarkarji Anadolu Efesa so prvi finalisti zaključnega turnirja evrolige v Kölnu. V polfinalu so premagali osemkratne evropske prvake CSKA Moskvo z 89:86 (25:15, 49:37, 71:55).

Turki se bodo v finalu pomerili z zmagovalcem dvoboja Barcelona - Armani Milano, ki je na sporedu danes ob 21. uri. Finale bo v nedeljo ob 20.30.

Anadolu Efes se bo drugič zapored v finalu potegoval za prvi naslov v najelitnejšem klubskem tekmovanju. Pred dvema letoma v Vitorii - lani se evroliga ni končala zaradi koronske pandemije - je v finalu izgubil prav proti današnjemu tekmecu.

CSKA, ki je sedemnajstič v zadnjih osemnajstih letih nastopil na zaključnem turnirju oziroma devetič zapored, je vodil le na začetku tekme z 2:0, a je imel kljub temu v zadnji minuti priložnost za zmago. V zadnji četrtini je namreč nadoknadil 21 točk zaostanka iz tretjega dela igre.

Rusi so se v 37. minuti, ko je moral zaradi petih osebnih napak parket zapustiti najboljši posameznik Anadolu Efesa Vasilije Micić, približal na 81:76. Nato na 83:80 in dobro minuto pred koncem na 87:86.

Will Clyburn, MVP F4 2019, je imel v zadnji minuti dva meta za vodstvo CSKA, vendar poskusa za tri točke nista zadela cilja. Tako je ostal pri 26 točkah ob metu 9:9 za dve točki in 1:6 izza polkroga. Sedemnajst točk je za rusko zasedbo dodal Daniel Hackett, 15 pa Iffe Lundberg.

Pri zmagovalcih je Vasilije Micić dosegel 25 točk (6 podaj), 15 jih je prispeval Rodrigue Beaubois, enajst pa Shane Larkin, ki je v zadnjih sekundah postavil končni izid s črte prostih metov.