Popoln kaos na RTV: član uprave Franci Pavšer ...

Zaključek šova MasterChef: 'Naj zmaga najboljši!'

Matjaž Kek je po uvrstitvi v osmino finala poslal...

3 26.12.2020 07:28:18

VELIKA lekcija za Dončića in Dallas! KRALJ je Luki 'prodal' TOLE … (video)

Aktualni prvaki lige NBA so bili premočni za Dallas.

Poslastica božičnega sporeda lige NBA je postregla z medsebojnim dvobojem Luke Dončića in njegovega velikega idola LeBrona Jamesa. Mavericksi so nazadnje vodili pri izidu 12:11, nato pa je zasedba iz Los Angelesa povedla in se ni več ozirala nazaj. Lakersi so mirno nadzirali rezultatsko prednost, dokončen razpad sistema pa se je za ekipo Ricka Carlisla zgodil v zadnji četrtini. Končalo se je z rezultatom 138:115. Dallas je tako izgubil še drugo zaporedno tekmo na začetku sezone.

Dončić je v 34 minutah na parketu dosegel 27 točk, zbral sedem asistenc in štiri skoke. Slovenski košarkarski virtuoz je bil znova prvi strelec svoje ekipe, a očitno še ni v formi, ki ga je krasila ob koncu lanske sezone. Tudi tokrat je pod košem močno pogrešal poškodovanega Kristapsa Porzingisa; Dallas je v napadu dobil vsega tri skoke.

Dirigentsko palico je pri Lakersih znova v svojem stilu vihtel LeBron James, MVP oktobrskega finala, ki bo v sredo praznoval svoj 36. rojstni dan. V eni izmed napadalnih akcij je pokazal vse svoje mojstrstvo, kljub dobri obrambi Luke Dončića. Več v videu spodaj.