Kate in William zapuščata London

peter prevc Ekipa24.si

Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

1 20.11.2019 09:45:37

V nepravem času: Podprvaki lige NBA tik pred tekmo z Dončićem prekinili katastrofalen niz!

Golden State Warriors, ta čas najslabša ekipa severnoameriške košarkarske lige NBA, je z zmago v gosteh pri Memphis Grizzlies (114:95) prekinila skoraj dva tedna dolg črn niz. Za nekaj sivih las je poskrbel Draymond Green, ki si je v tretji četrtini poškodoval komolec, a se je nato v zadnji vrnil v igro in le za dve točki zgrešil trojni dvojček.

Green je z osmimi točkami, desetimi skoki in 11 podajami popeljal Bojevnike do prve zmage v skoraj dveh tednih in jim pomagal prekiniti niz sedmih zaporednih porazov, najboljši strelec je bil Alec Burks z 29 točkami, Glenn Robinson III. je k zmagi dodal 20 točk.

Marquese Chriss je prikazal najboljšo tekmo sezone s 17 točkami, šestimi skoki in petimi blokadami, novinec Eric Paschall pa je dodal 17 točk.

Golden State je sicer igral tudi brez dveh ključnih košarkarjev; prvi zvezdnik Stephen Curry je imel pred časom operacijo dlani, Klay Thompson pa kolena. Skupno zaradi zdravstvenih težav manjka v ekipi kar sedem igralcev.

Naslednjo tekmo bodo bojevniki igrali v noči na četrtek, ko bodo gostovali pri Dallas Mavericks slovenskega zvezdnika lige NBA, Luke Dončića.

Na zadnji tekmi večera NBA, ki se je v Staples Centru končala s tesno zmago Los Angeles Lakers nad ekipo Oklahoma City Thunder s 112:107, je prvi zvezdnik lige LeBron James poskrbel za nov zgodovinski dosežek.

James je namreč z novim trojnim dvojčkom, že svojim 86. v karieri - tokrat je dosegel 25 točk, 11 skokov in deset podaj -, postal prvi košarkar v zgodovini lige NBA, ki mu je uspelo doseči trojni dvojček proti vsem ekipam tega severnoameriškega prvenstva.

Jamesu je sicer za petami zvezdnik Houstona Russell Westbrook, ki ima trojni dvojček proti 29 od 30 ekip lige NBA in se lahko Jamesu pridruži že to sezono, če mu bo uspel ta dosežek proti svoji nekdanji ekipi Oklahomi, ki jo je letos zapustil.

Prvi strelec Jezernikov je bil sicer Anthony Davis, ki je 34 točkam dodal še sedem skokov in štiri podaje. S peto zaporedno zmago, skupaj pa 12. na 13 tekmah, so Lakers ostali na vrhu zahodne konference.

V New Orleansu se je veteran Carmelo Anthony po več kot letu dni neuspešno vrnil na parket, saj so njegovi Portland Trail Blazers s 104:115 izgubili proti domačim Pelikanom.

Anthony, ki se je Portlandu pridružil v torek, je končal pri 10 točkah v 23 minutah ob skromnem metu iz igre 4-14.

Vseeno se Anthony ni pritoževal. "Bilo je boljše, kot sem pričakoval. Moje telo še ni za staro šaro. Užival sem spet na parketu in upam, da se bodo kmalu povrnili pravi občutki," je dejal 35-letni košarkar, ki je nazadnje igral 8. novembra 2018, ko je ob porazu Houston Rockets z 80:98 proti Oklahoma Cityju zadel le enega od 11 metov.

Značke: nba, košarka