Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 14.09.2019 12:12:09

Američani STRLI Poljake in se (slabo) potolažili s sedmim mestom

Ameriška košarkarska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu na Kitajskem osvojila končno sedmo mesto, potem ko je v Pekingu premagala Poljsko s 87:74.

Američani, sicer pred tem dvakrat zaporedoma svetovni prvaki, so prevladovali v prvem polčasu, vodili so tudi že za 19 točk. V tretji četrtini so se Poljaki približali na osem točk zaostanka (63:55), a v zadnjih desetih minutah so jih igralci ZDA držali na varni razdalji.

Pri zmagovalcih je Donovan Mitchell dosegel 16 točk in deset podaj, Joe Harris je dodal 14 točk, Khris Middleton pa 13 točk ter po šest skokov in podaj. Pri poražencih pa je bil z 18 točkami najboljši Mateusz Ponitka, točko manj je prispeval Adam Waczynski.

Ob 14. uri se bosta za peto mesto merili Srbija in Češka.

Prvenstvo se bo končalo v nedeljo, ob 10. uri bosta za tretje mesto igrali Francija in Avstralija, ob 14. uri pa bo na sporedu finale s Španijo in Argentino.

Značke: košarka, sp