Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 11.06.2019 07:23:38

Kakšna DRAMA! Toronto je v mislih že DVIGNIL zmagovalni pokal, nato pa se je zgodilo TO! (video)

Košarkarji Toronto Raptors še ne slavijo naslova prvaka severnoameriške lige NBA, potem ko jim je na peti tekmi dvoboja z Golden State Warriors do velikega slavja zmanjkala le točka. Dvakratni zaporedni branilci naslova iz Kalifornije so v Torontu peto tekmo dobili s 106:105 in izid v boju na štiri zmage znižali na 2:3. Šesta tekma bo v Oaklandu.

Toronto Raptors so imeli po štirih tekmah velikega finala lige NBA lepo prednost 3:1 v zmagah in še lepšo priložnost, da si pred domačimi navijači priigrajo naslov.

A to je bil račun brez krčmarja, saj so zaostajali večji del tekme, tako da so prvaki NBA še "med živimi", potem ko je Stephen Curry dosegel 31, Klay Thompson pa 26 točk, s soigralci pa sta izsilila šesto tekmo.

Gostitelji so še v tretji četrtini zaostajali za 14 točk, preden je v zadnji le oživel Kawhi Leonard. Njegov koš je Toronto popeljal v vodstvo s 103:97 le 3:28 minute pred koncem. A Thompson je zadel trojko, nato še Curry, ki je 1:22 do konca izenačil, sledila pa je še ena trojka Thompsona za vodstvo gostov s 106:103 le 56 sekund do konca.

V dramatični končnici tekme so imeli gostitelji priložnost za zmago, a je Kyle Lowry zgrešil ob pisku sirene.

DeMarcus Cousins je za bojevnike, ki se jim je za kratko pridružil zvezdnik Kevin Durant, dosegel 11 točk v 12 minutah, nato pa si spet poškodoval desno mečno mišico, s klopi dodal 14 točk.

Durant, najkoristnejši igralec (MVP) lige 2017 in 2018 ter prvi strelec bojevnikov v končnici s 34,2 točke na tekmo, je dvorano zapustil na berglah in ga že danes čaka pregled z magnetno resonanco.

"Po eni strani sem izjemno ponosen na fante, kakšno srce in voljo so danes pokazali, po drugi pa me srce boli za Kevina," je po tekmi dejal trener prvakov Steve Kerr: "To je res bizaren občutek. V istem trenutku slavimo izjemno zmago in objokujemo velik udarec."

Leonard je za gostitelje 12 od svojih 26 točk dosegel v zadnji četrtini, Lowry pa je za domačo ekipo, ki je v zadnjih treh minutah in pol zmogla vsega dve točki, dodal 18 točk.

Šesta tekma velikega finala bo v četrtek v Kaliforniji.

Značke: nba, košarka