vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 19.05.2019 19:59:44

Real Madrid zasedel tretje mesto v evroligi

Košarkarji Real Madrida so v tekmi za tretje mesto na zaključnem turnirju evrolige v Vitorii premagali Fenerbahče s 94:75 (24:16, 38:40, 69:63). Klemen Prepelič je igral zadnje tri minute in zadel eno trojko, Anthonyja Randolpha pa ni bilo v postavi Real Madrida.

Tekma za tretje mesto je bila ponovitev lanskega finala iz Beograda. Tako kot v Srbiji so zmagali Španci, desetkratni evropski prvaki, ki so turško zasedbo v zadnji četrtini nadigrali s 25:12.

Fenerbahče, ki je pred zadnjimi desetimi minutami zaostajal le 63:69, nato pa šest minut in pol ni dosegel koša, je v Vitorii doživel dva huda poraza. V Španijo je prišel kot prvi favorit in vodilni po rednem delu. V polfinalu ga je premagal mestni tekmec Anadolu Efes z 92:73, z devetnajstimi točkami razlike pa je izgubil tudi brezpredmetno tekmo za tretje mesto.

Zasedbi Željka Obradovića je lahko v tolažbo naziv MVP evrolige, ki ga je prejel Jan Vesely, ter uvrstitev dveh igralcev v idealno peterko. Poleg Veselyja še Kostasa Sloukasa. Ob njiju so v njej Nick Calathes (Panathinaikos Atene), Will Clyburn (CSKA Moskva) in Brandon Davies (Žalgiris Kaunas).

Pri zmagovalcih je ob stoodstotnem metu 11:11 23 točk dosegel Gustavo Ayon (11 skokov), pri poražencih pa je bil prvi strelec Kostas Sloukas s 17 točkami.

V finalu danes ob 20.30 se bosta pomerila CSKA Moskva in Efes Anadolu. Turki se bodo potegovali za prvi naslov v zgodovini kluba, Rusi pa za osmega.

Značke: košarka, sta