Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 15.05.2019 07:50:49

Curry ponesel prvake do vodstva v finalu zahoda

Prvaki severnoameriške košarkarske lige NBA Golden State Warriors so na uvodni tekmi finala zahodne konference prepričljivo, s 116:94, premagali Portland Trail Blazers in tako povedli v seriji z 1:0. Prvo ime tekme je s 36 točkami, šestimi skoki in sedmimi podajami bil zvezdnik bojevnikov Stephen Curry.

Ekipa iz Kalifornije, ki lovi svoj sedmi naslov ter četrti v petih letih, doslej v končnici ni bila najbolj prepričljiva, zaradi poškodbe mečne mišice pa je že v prejšnjem krogu za nekaj časa izgubila enega svojih stebrov Kevina Duranta.

A v prvi tekmi finala se odsotnost Duranta ni poznala. Golden State je v prvi četrtini hitro povedel, do polčasa pobegnil na devet točk prednosti in nato vodstvo držal vse do konca tekme. Curry je ob tem zadel kar devet trojk od 15 poskusov, 26 točk pa je prispeval Klay Thompson.

Portland in njihov prvi zvezdnik Damian Lillard nikakor ni našel meta. Skupno je moštvo iz igre zadelo le 30 od 83 poskusov (36-odsotno), Lillard pa je kot prvi strelec prispeval 19 točk ob tretjinski učinkovitosti meta.