Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 21.11.2018 20:29:28

Šok terapija s trenerjem pri Petrolu Olimpije brez uspeha

Fiba
Košarkarji Petrola Olimpije so v 7. krogu lige prvakov (skupina D) izgubili z Bešiktašom s 84:94 (24:27, 39:57, 68:75).

* Dvorana Akatlar, gledalcev 250, sodniki: Jasevičius, Maciulaitis (oba Litva), Clivaz (Švica).
* Bešiktaš: Veyseloglu 2, Utku Al 3 (3:4), Geyik 18 (3:3), Alexander 7 (3:4), Benzing 17 (5:8), Yildizli 4 (2:2), Gibson 7, Mutaf 11 (3:3), Buva 14 (6:6), Rich 11 (2:2).
* Petrol Olimpija: Jones 2 (2:4), Špan 18 (2:2), Bubnić 11, Lazić 12, Šamanić 4 (2:2), Lapornik 14 (4:5), Simonović 2, Begić 14 (4:6), Mesiček 4 (2:2), Rebec 3 (1:2).
* Prosti meti: Bešiktaš 27:32, Petrol Olimpija 17:23.
* Met za tri točke: Bešiktaš 7:16 (Benzing 2, Mutaf 2, Rich, Gibson, Geyik), Petrol Olimpija 7:20 (Špan 4, Lapornik 2, Bubnić).
* Osebne napake: Bešiktaš 21, Petrol Olimpija 27.
* Pet osebnih: Šamanić (38.)

Košarkarji Petrola Olimpije tudi pod vodstvom novega trenerja - Zorana Martića je zamenjal Saša Nikitović - ostajajo pri eni zmagi v sedmih nastopih v ligi prvakov. Na gostovanju v Istanbulu so izgubili z Bešiktašom s 84:94.

Po prvem delu lige prvakov Ljubljančani zasedajo zadnje mesto v skupini D, za četrtim mestom, ki vodi v nadaljnje tekmovanje oziroma osmino finala pa zaostajajo dve zmagi. Do konca predtekmovanja, se pravi do začetka februarja, jih čaka še sedem tekem.

Za Petrol Olimpijo je bila to dvaindvajseta tekma v novi sezoni oziroma od 24. septembra, ko je bila na sporedu prva preizkušnja v slovenskem superpokalu. Zgolj v državnem prvenstvu ima pozitivno bilanco (4-2), na mednarodnih prizoriščih pa je v dvanajstih nastopih zabeležila vsega tri zmage.

Šok terapija z menjavo trenerja ni uspela. Petrol Olimpija je prikazala katastrofalen prvi polčas, v katerem si je nabrala dvajset točk zaostanka (55:35), ki jih kljub nekoliko boljši predstavi v nadaljevanju ni uspela nadoknaditi.

Podatek, da so domačini, ki do te tekme v svoji dvorani v ligi prvakov še niso zmagali, v 13. minuti vodili že s trinajstimi točkami naskoka (38:25), po petnajstih minutah in pol pa so bili že pri 52 doseženih točkah (52:33), zgovorno priča o kakovosti ljubljanske obrambe.

Ta je bila sicer v drugem polčasu nekoliko boljša, tako da so se zmaji približali na 64:58 (26.), 71:66 (29.) in 77:72 na začetku zadnje četrtine, vseeno pa niti približno takšna, da bi se lahko iz Turčije vrnili z dvema točkama ali prepričali zveste navijače, da je v Stožicah zapihal svež veter.

Liga prvakov se bo nadaljevala po reprezentančnem premoru; Ljubljančani bodo 12. decembra gostovali pri Strasbourgu, proti kateremu so v prvem krogu v Ljubljani izgubili za deset točk.

Značke: košarka, olimpija