Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 27.10.2018 07:45:08

UAUU! ATOMSKI DONČIĆ! Najboljši na tekmi v Torontu, toda... (video)

Proti neporaženim Raptorson je Luka pokazal koliko velja. Zadeval je trojke, proste mete, skakal, podajal... in bil na koncu najboljši strelec srečanja.

Košarkarji Dallas Mavericksov, ki se jim je pred to sezono pridružil mladi slovenski zvezdnik Luka Dončić, so tokrat gostovali pri Toronto Raptors. Gostitelji so na krilih Kyla Lowryja, ki je dosegel 20 točk in 12 podaj, slavili zmago s 116:107. Prvi strelec večera je bil sicer Dončić, ki je v 35 minutah zbral 22 točk. Košarkarji Toronta so se veselili šeste zaporedne zmage, Kawhi Leonard je k zmagi dodal 21 točk, Jonas Valanciunas 17, Danny Green 15, Serge Ibaka pa 11.
Najbolj razpoložen pri gostih, ki so v porazni prvi četrtini zaostajali za 17 točk, je bil DeAndre Jordan z 18 točkami in 15 skoki, Dončić je 22 točkam dodal pet skokov in štiri podaje, Wesley Matthews pa je zbral 21 točk.

Maverickse sta pokopala katastrofalen uvod (18:2) in slab začetek zadnje četrtine, ko so si privoščili preveč izgubljenih žog in zaključevali akcije iz neizdelanih položajev. V drugi in tretji četrtini so bili boljši tekmec, predvsem po zaslugi Dončića, ki je v 35 minutah zadel štiri trojke, vse štiri proste mete, prispeval pa je tudi pet skokov in štiri podaje.

"Naša obramba na začetku tekme je bila ... grozna," je dejal Jordan iz vrst teličkov, ki so izgubili še drugo tekmo zapored, in dodal: "Nismo prikazali takšne igre, kot so jo tekmeci."
Dallas Mavericksi se zdaj spet vračajo v domačo dvorano, saj bodo v nedeljo zvečer gostili Utah Jazz.