Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 06.04.2018 09:31:45

Rakete dobile derbi NBA s Portlandom

reuters
Ekipa Houston Rockets, ki je vodilna v celotni ligi NBA, je v derbiju zahodnega dela s 96:94 premagala Portland Trail Blazers, ki je tretji v tem delu lige. Med omenjenima ekipama so branilci naslova prvaka iz Golden State Warriors, ki so s 106:124 izgubili na gostovanju proti Indiani Pacers.

Rockets, Warriors in Trail Blazers so edine tri ekipe, ki so si na zahodnem delu že tudi teoretično zagotovile nastop v končnici, na vzhodnem delu pa je že znana osmerica, med njimi je na šestem mestu tudi Miami slovenskega zvezdnika Gorana Dragića.

Miami je bil tokrat prost, tako kot tudi vodilni ekipi vzhodnega dela Toronto in Boston, tretjeuvrščeni igralci Cleveland Cavaliers pa so tesno odpravili Washington Wizards s 119:115. Milwaukee Bucks je ob že zagotovljeni končnici doma izgubil proti Brooklyn Nets s 111:119. Košarkarji Utah Jazz so ugnali Los Angeles Clippers s 117:95 in so četrti na zahodnem delu, deveti pa so igralci Denver Nuggets, ki so v neposrednem obračunu za osmo mesto s 100:96 premagali Minnesoto Timberwolves; ta je ob enakem izkupičku zmag in porazov kot Denver ostala osma na lestvici, Clippers pa so z dvema zmagama manj deseti.

Cleveland, poraženi lanski finalist lige in prvak iz leta 2016, je proti ekipi iz ameriške prestolnice zaostajal sedem minut in 35 sekund pred koncem že z 87:104. Nato je na sceno stopil LeBron James in 13 od svojih 33 točk zadel v zadnji četrtini, ob tem pa je skupaj zbral še 14 podaj in devet skokov. S tem je poskrbel, da se je 17 točk zaostanka pretvorilo v zmago ob vrnitvi trenerja Tyronna Luea, ki je imel pred tem zaradi zdravstvenih težav devet tekem premora. Obenem so Cavaliers v boju za čim boljše izhodišče v končnici pomagali Miamiju, ki je ostal šesti, mesto pred Washingtonom.

Hrvat Bojan Bogdanović je bil z 28 točkami, iz 13 poskusov je zgrešil le dva meta, ključni mož za zmago Indiane proti prvakom lige. Ti so v drugem polčasu ves čas zaostajali z dvomestno razliko. Zato je trener Warriors Steve Kerr pet pomembnih igralcev v zadnjih sedmih minutah, ko je bilo 21 točk razlike, posadil na klop za rezerve, med njimi je bil tudi Kevin Durant, ki je dotlej zbral 27 točk, pet skokov in sedem podaj. Prvi zvezdnik poraženih prvakov Stephen Curry ni igral.