vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 21.04.2017 10:34:20

Konjeniki po zgodovinskem preobratu korak do napredovanja

Košarkarji Cleveland Cavaliers, branilci naslova v ligi NBA, so le še zmago oddaljeni od uvrstitve v drugi krog končnice vzhodne konference. V dvoboju z Indiana Pacers so ob polčasu zaostajali za 25 točk, na krilih LeBrona Jamesa pa zrežirali zgodovinski preobrat, slavili s 119:114 ter v boju na štiri zmage povedli s 3:0.

James je skupno dosegel 41 točk, od tega 28 v drugem polčasu, 13 skokov in 12 podaj ter bil pred 18.100 gledalci v dvorani Bankers Life Fieldhouse najzaslužnejši, da se je konjenikom, ki so ob polčasu zaostajali za 25 točk, med tekmo tudi že 26, uspelo vrniti v igro ter zmagati. James je zdaj prehitel Kobeja Bryanta na seznamu najboljših strelcev končnice.

"Tekmeci so prišli nad nas z nabitimi kanoni ter nas v prvem polčasu povsem nadigrali. A ko smo ob polčasu prišli v slačilnico, sem rekel fantom: 'dajmo, poskušajmo zaustaviti nekaj njihovih prodorov, in videli bomo, kaj se bo zgodilo'," je dejal James in dodal: "Nato smo vzeli žogo v svoje roke in se vrnili v igro. Danes so se še posebej izkazali naši igralci s klopi."

Konjeniki so v drugem polčasu dosegli 70 točk, košarkarji Indiane pa le 40. Kevin Love, J.R. Smith, Kyrie Irving in Channing Frye so vsak dosegli po 13 točk, Kyle Korver pa jih je za Cleveland dodal 12. Pri Indiani je blestel Paul George s 36 točkami, od tega jih je v drugem polčasu dosegel 21. Vendar pa George sam ni zmogel zaustaviti naleta Jamesa in druščine v zadnjih dveh četrtinah. Jeff Teague je dodal 15 točk za Indiano, Lance Stephenson pa 13. George je 36 točkam dodal še 15 skokov in devet podaj.

Indiana je že po uvodni četrtini vodila za deset točk, ob polčasu pa je prednost narasla na 25. "Odlično smo igrali v prvem polčasu, nato pa so nas tekmeci povsem zaustavili v drugem. Naša največja napaka je bila, da smo preslabo komunicirali med seboj," je po tekmi dejal George.

V Memphisu je Mike Conley dosegel 24 točk in dodal osem podaj ter na zahodu popeljal grizlije do zmage nad San Antoniom s 105:94, skupno pa v zmagah vodijo z 2:1. Milwaukee Bucks pa so na tretji tekmi dvoboja vzhodne konference s Toronto Raptors zmagali s 104:77 in v zmagah vodijo z 2:1.