03.06.2016 07:42:02

Golden State na prvi tekmi finala brez težav proti Clevelandu

Košarkarji moštva Golden State Warriors so v uvodni tekmi finala lige NBA v Oaklandu prepričljivo ugnali Cleveland Cavaliers s 104:89. Moštvi igrata na štiri zmage, druga tekma, prav tako v Oaklandu, pa bo na sporedu v nedeljo.

Gostitelji so polčas dobili z 52:43, a so gostom iz Clevelanda dopustili, da so se vrnili in Kevin Love je v tretji četrtini poskrbel za vodstvo Clevelanda s 64:63, kar je bilo drugo vodstvo gostov po tistem v uvodu tekme. A to je branilce naslova očitno prebudilo, saj je hitro sledila serija 15:0 za Golden State, ki je tekmo nato mirno pripeljal do konca.

Slab večer je imel MVP lige Stephen Curry, ki je dosegel vsega 11 točk, a so njegove točke nadomestili soigralci. Kar sedem košarkarjev Golden Statea je doseglo dvomestno število košev, največ, kar 20 jih je dosegel Shaun Livingston, Draymond Green je 16 točkam dodal 11 skokov.

Najučinkovitejši na tekmi je bil košarkar Clevelanda Kyrie Irving s 26 točkami, LeBron James je 23 točkam dodal 12 skokov, Kevin Love pa je tekmo končal s 17 točkami in 13 skoki. Dvojnega dvojčka je z 10 točkami in 13 skoki vpisal tudi Tristan Thompson.

A tekme ni odločila prva peterka, temveč igralci s klopi. Klop Golden Statea je tekmo končala s 45 točkami, košarkarji Clevelanda so jih dosegli 10.