20.01.2016 22:14:17

Olimpija tudi tretjič izgubila

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli tretji poraz v drugem delu evropskega pokala.

Pred domačimi gledalci v Stožicah so morali priznati premoč ruski ekipi iz Nižnega Novgoroda, ki je zmagala z 79:73.

Nižni Novgorod je v Stožicah zabeležil prvi dve točki v drugem delu. Povsem zasluženo, saj je vodil večji del srečanja. V prvem polčasu je imel že 15 točk naskoka, tudi v nadaljevanju pa je znal ubraniti prednost. Zeleno-beli so sicer grozili - v tretji četrtini so se približali na 54:55, slabih pet minut pred koncem tekme pa so celo izenačili rezultat (68:68), vendar niso imeli dovolj moči za popoln preobrat. Gostje so vprašanje zmagovalca rešili z delnim izidom 8:0.

Pri Unionu Olimpiji so imeli štirje igralci dvomestno število točk - Miha Lapornik 15 točk, 5:7 za dve točki, Sava Lešić 14 točk, 5 skokov, Dawan Robinson 14 točk, 4 skokov in Saša Zagorac 13 točk, 10 skokov.

U. Olimpija - N. Novgorod 73:79

(56:62, 35:48, 17:28)
Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 1500, sodniki: Cmikiewicz (Poljska), Geller (Belgija), Michaelides (Švica).
Union Olimpija: Wright 4, Robinson 14, Mesiček 8 (2:4), Vučetić 1 (1:2), Lapornik 15 (2:3), Lešić 14, Zagorac 13, Mahkovic 4 (2:2).
Nižni Novgorod: Rudd 11 (5:6), Baburin 14, Ivlev 12 (1:4), Antonov 15, Mahalbašić 13 (3:4), Kvocov 6, Strebkov 8 (3:4).
Prosti meti: Union Olimpija 7:11, Nižni Novgorod 12:18.
Met za tri točke: Union Olimpija 10:28 (Zagorac 3, Lešić 2, Robinson 2, Mesiček 2, Lapornik), Nižni Novgorod 9:26 (Antonov 3, Kvocov 2, Baburin 2, Ivlev, Strebkov).
Osebne napake: Union Olimpija 21, Nižni Novgorod 19.