Poraz sindikata Fides: zdravniki delajo toliko kot...

Kakšen car! Služi milijone, ampak ostaja ...

0 04.11.2015 23:46:34

Union Olimpija s pomembno zmago v Bilbau

Grega Wernig
Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili drugo zmago v evropskem pokalu in tako postavili osnovne temelje za uvrstitev v drugi del tekmovanja. Na vročem španskem parketu v Bilbau so zmagali s 83:80.

Za Ljubljančane je to druga zmaga v evropskem pokalu, v naslednjem krogu prihodnjo sredo pa bodo v Stožicah gostili nemški Oldenburg. Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so do zmage prišli povsem zasluženo, saj so bili skozi vso tekmo enakovreden tekmec, v odločilnih zadnjih minutah pa so pokazali veliko mero zrelosti in zbranosti.

Domačini so slabi dve minuti pred koncem izenačili na 76:76, Saša Zagorac (17 točk, 3 skoke), Zach Wright (18, 10 skokov, 5 podaj, indeks 36) in Blaž Mahkovic (11) pa so v zadnji minuti ohranili mirno kri s črte prostih metov in tekmo pripeljali do srečnega konca.

Union Olimpijo pred naslednjim izzivom v evropskem pokalu čaka v nedeljo, 8. novembra, slovenski derbi v ligi Aba z Tajfunom v Celju.

Značke: košarka, olimpija