23.01.2015 22:22:30

Evroliga: Slovenski obračun Nachbarju

Euroleague

Sinoči je bila odigrana polovica tekem v četrtem krogu drugega dela evrolige, danes so bile na sporedu še preostale štiri.

Devet let in pol je imel Jaka Blažič, ko je Crvena zvezda nazadnje, oziroma sploh edinkrat do zdaj, gostovala pri Barceloni. V sezoni 1999/00 sta bila kluba prav tako tekmeca v evroligi, takrat so Katalonci doma zmagali z gladkimi 23 točkami razlike, nato pa so slavili tudi v Beogradu. Boštjan Nachbar je leta 1999 pri 19 letih že igral na evroligaški sceni v dresu Zlatoroga iz Laškega.

Danes sta si nekdanji in zdajšnji slovenski reprezentant stala nasproti, Blažič pričakovano v bolj aktivni vlogi, Boki pa brez minutaže, zato pa z veliko vlogo pri motiviranju in deljenju nasvetov soigralcem. "V dozdajšnjem delu evrolige smo pokazali, da se lahko kosamo z vsakim," je pred dvobojem dejal Blažič in upal na to, da bi s soigralci ob vrhunski predstavi lahko napravil presenečenje.

Očitno je hotel biti za vzgled in je z zabijanjem dosegel prvi točki na srečanju. Do konca jih je dosegel še 11 in bil prvi strelec Zvezde, ki pa je bila kar precej daleč od zmage v Blaugrani. Barca si ni dovolila, da bi, čeprav je igrala brez Carlosa Navarra in Brada Olesona, izgubila točki proti zadnjeuvrščeni ekipi in si po slabšem startu v drugi del še bolj zakomplicirala položaj.

Katalonci so nadzirali dvoboj in na koncu gladko zmagali, za Blažiča in soigralce pa sledi še veliko nabiranja "kilometrine" na najvišji ravni, prav to, kar je prav tako napovedal že pred tekmo, kot bi nekje v ozadju že slutil razplet: "Iz vsakega takega dvoboja se lahko veliko naučimo in smo po vsakem še boljši."

LABORAL KLONIL PRI OLYMPIAKOSU
Španska Laboral Kutxa je s 64:76 klonila na težkem gostovanju pri Olympiacosu in tako ostaja pri eni zmagi v drugem delu evrolige. Pri gostih je imel zajetno minutažo Mirza Begić, ki pa je ni najbolje izkoristil. V nekaj več kot dvaindvajsetih minutah je dosegel le štiri točke.

CAMPAZZA POLOŽIL DIAMANTIDISA. DOBESEDNO!
Precej zanimivo je bilo že sinoči. V derbiju je Real na svojem igrišču brez težav s 83:65 premagal Panathinaikos. Madridčani so tako prišli še do četrte zmage, medtem ko so Grki drugič izgubili.

Srečanje pa je postreglo tudi z zelo zanimivo obrambno akcijo, v kateri je organizator igre domačega moštva Facundo Campazza s pravim rokoborskim ali - morda še bolje - judo metom obvladal kolega na nasprotni strani Dimitrisa Diamantidisa. Ker sta fanta igrala košarko, je Campazza prejel osebno napako, če bi se to zgodilo na tatamiju, bi morda prejel celo ipon.

4. KROG
Skupina E
Galatasaray - Alba Berlin         65:75 (33:31)
Real Madrid - Panathinaikos       83:65 (39:29)
Žalgiris - Maccabi                66:73 (37:40)
Barcelona - Crvena zvezda         92:77 (49:38)
7. Žalgiris Kaunas     4  1  3 268:290  5
8. Crvena zvezda       4  0  4 281:323  3 Skupina F CSKA Moskva - Unicaja Malaga      101:74 (54:41)
Emporio Armani - Fenerbahče       71:82 (38:43)
Nižni Novgorod - Anadolu Efes     109:90 (65:47)
Olympiacos - Laboral Kutxa        76:64 (28:37)
Mirza Begić: 4 točke, skok in 3 podaje v 22:35 minute za Laboral Kutxo LESTVICA 1. CSKA Moskva         4  4  0 362:314  8
2. Olympiacos Pirej    4  4  0 300:251  8
3. Nižni Novgorod      4  2  2 322:308  6
4. Fenerbahče Ülker    4  2  2 309:289  6
5. Anadolu Efes        4  2  2 305:324  6
6. Laboral Kutxa       4  1  3 302:321  5
7. Emporio Armani      4  1  3 272:319  5
8. Unicaja Malaga      4  0  4 282:368  4