Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Indira Ekić potrdila, da bo postala mamica

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 31.10.2014 23:13:44

Evroliga: Slovenska trojica do zmag

Danes in jutri bodo v evroligi na sporedu tekme tretjega kroga. Jaka Blažič je s Crveno zvezdo ugnal Valencio, Boštjan Nachbar poljski Turow Zgorzelec, Saša Vujačić pa Galatasaray.

V petek sta bila od Slovencev v igri še Boštjan Nachbar in Saša Vujačić. Košarkarji Barcelone so v 3. krogu evrolige dosegli še tretjo zmago, tokrat so za vrh skupine C premagali poljski Turow Zgorzelec s 86:67. Nachbar je tokrat dosegel dve točki, v 11 minutah na igrišču pa je dodal še po tri skoke in podaje.

Več priložnosti za igro je v pravem trilerju dobil Vujačić, ki je pred dnevi okrepil baskovsko ekipo Laboral Kutxa Vitoria. Na parketu je preživel 21 minut in dosegel 14 točk, od tega je trikrat zadel za tri točke. Njegova ekipa je bila za točko boljša od turškega Galatasaraya.

V četrtek je bilo na sporedu šest obračunov, eden zanimivejših pa je bil v Atenah, kjer sta se pomerila Panathinaikos in Fenerbahče. Toda s tekmovalnega vidika je bila to vse prej kot tekma za sladokusce, saj so si gostitelji že na začetku priigrali visoko prednost, ki je do konca obračuna le naraščala.

Zato pa je bilo zanimivo videti nekdanjega trenerja Panathinaikosa Željka Obradovića, ki se je vrnil v zeleni pekel. Legendarni trener kluba, na klopi katerega je sedel 13 sezon in v tem času osvojil pet naslovov evropskega prvaka, je doživel bučen sprejem, ob koncu pa je nekdanjim varovancem lahko le stisnil roko za drugo zmago v sezoni. Sicer je na srečanju zablestel tudi domači igralec Dimitris Diamantidis, ki je presegel mejo 1000 podaj v evroligi, danes jih je zbral deset.

Svoje delo je že opravil tudi Slovenec Jaka Blažič (Crvena zvezda), ki je v Beogradu gostil Valencio. Srbski predstavnik v evroligi je slavil s 76:63, slovenski reprezentant pa je 13 točkam dodal dva skoka in eno podajo. Za Crveno zvezdo je bila to druga zmaga v letošnji sezoni, Valencia na prvo še čaka.