Po zaključku ligaškega dela elitne jadranske lige je čas za podelitev nagrad za najboljše v tekmovanju. Najboljši strelec lige ABA je postal ameriški član Partizana Duane Washington, ki je v povprečju dosegal po 21,2 točke na tekmo. Njegova najboljša predstava pa je prišla ob srečanju s Krko v Hali Tivoli, na katerem je nasul neverjetnih 48 točk in s tem postavil novo rekordno znamko jadranske lige. Za največjega talenta lige je bil izbran član Mege Bogoljub Marković. Dvajsetletni Srb je to nagrado dobil drugo leto zapored.
Za najboljšega obrambnega igralca je bil izbran nemški član Partizana Isaac Bonga, tudi on je to nagrado obranil že iz prejšnje sezone. Najbrž pa je največje presenečenje prišlo ob razglasitvi najboljšega trenerja sezone. Po izboru ostalih trenerjev (85 odstotkov glasov), novinarjev (10 odstotkov) in navijačev (5 odstotkov) je bil za trenerja sezone izbran črnogorski strateg Cedevite Olimpije Zvezdan Mitrović.
Gotovo gre vsaj za manjše presenečenje, glede na to, da so zmaji redni del sezone končali na šestem mestu in jih v četrtfinalu končnice čaka obračun s Crveno zvezdo. Serija na dve zmagi proti Beograjčanom se začenja prihodnji četrtek v srbski prestolnici.