30.09.2024 21:17:26

Borac preplaval Krko, Slovenci še vedno brez zmage

Košarkarji Krke so v 2. krogu lige Aba izgubili z Borcem z 71:80 (17:17, 40:37, 58:59).

* Dvorana Borac, gledalcev 1500, sodniki: Koljenšić (Črna gora), Mustapić, Kruljac (oba Hrvaška).
* Borac: Baldwin 15 (2:3), Pavićević 10 (2:6), Nikolić 4 (2:4), Jošilo 8, Furmanavičius 12 (5:6), Smith 12 (2:2), Gagić 13 (5:7), Manojlović 1 (1:2), Valinskas 5 (1:2).
* Krka: Garcia 12 (3:3), Persons 10 (2:2), Plut 2, Jurković 6 (2:4), Špan 14 (2:2), Cerkvenik 6 (1:2), Smrekar 3, Klobučar 6 (1:1), Čebašek 12 (1:2).
* Prosti meti: Borac 20:32, Krka 12:16.
* Met za tri točke: Borac 2:14 (Furmanavičius, Baldwin), Krka 9:35 (Čebašek 3, Špan 2, Garcia, Cerkvenik, Smrekar, Klobučar).
* Osebne napake: Borac 20, Krka 28.
* Pet osebnih: Plut (23.).

Slovenska predstavnika v ligi Aba po drugem krogu ostajata brez zmage. Cedevita Olimpija je izgubila proti FMP in Dubaju, Krka pa prejšnji teden doma z Mego in danes na gostovanju v Čačku proti Borcu.

Novomeščani so se motivirano ter zbrano lotili domače zasedbe, tri četrtine tekme so držali ravnotežje, na začetku zadnjega dela pa je Borac pobegnil na 6, 7 točk prednosti in to razliko zadržal vse do konca.

Krko je izdala učinkovitost v napadu, saj je zadnjo četrtino ob metu za tri točke 2:10 izgubila s 13:21. Skupno je bil njen met iz igre zgolj 33-odstoten.

Španec Marc Garcia, ki je bil z 12 točkami drugi strelec zasedbe Dejana Jakare, je trojke metal 1:9, Miha Cerkvenik (13 skokov) 1:5, Jan Špan (14 točk) pa 2:6.

Krka se bo tudi v naslednjih treh krogih srečala z ekipami, s katerimi se bo potegovala za mesta v drugi polovici nastopajočih. To soboto bo gostila Spartak, nato jo čaka gostovanje pri Ciboni, 20. oktobra pa se bo v Novem mestu srečala s Studentskim centrom.