Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Borac Mozzart / Duško Radišić
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 19. krogu lige Aba premagali Borac s 74:65.

Borac - Cedevita Olimpija 65:74
(16:21, 32:39, 48:52)
* Dvorana Borac, gledalcev 2000, sodniki: Hordov (Hrvaška), Majkić (Slovenija), Stefanović (Srbija).
* Borac: Birts 4, Tasić 6, Tomašević 3, Talić 14 (1:1), Franklin 15 (2:4), Uskoković 6, Čarapić 5, Manojlović 12 (2:3).
* Cedevita Olimpija: Stewart 7 (0:1), Radičević 2, Cobbs 11 (5:6), Blažič 18 (2:2), Matković 19, Jones 8, Ščuka 7 (2:3), Dragić 2.
* Prosti meti: Borac 5:8, Cedevita Olimpija 9:12.
* Met za tri točke: Borac 6:25 (Talić 3, Čarapić, Franklin, Tomašević), Cedevita Olimpija 7:21 (Blažič 4, Ščuka, Stewart, Matković).
* Osebne napake: Borac 19, Cedevita Olimpija 18.
* Pet osebnih: Čarapić (36.).

Košarkarji Cedevite Olimpije se po treh zaporednih porazih na gostovanjih v ligi ABA iz Čačka vračajo s polnim izkupičkom. Tamkajšnji Borac so premagali s 74:65.

Ljubljančani, za katere je zadnjič pred odhodom v ligo NBA igral Karlo Matković (19 točk, 9 skokov), so po tretji zmagi na zadnjih petih tekmah pri trinajstih zmagah in šestih porazih.

Za dve načrtovani točki so se morali krepko potruditi, saj se kljub temu, da so vodili praktično celo tekmo, niso znali odlepiti od tekmeca. V vseh 40 minutah niso niti enkrat vodili z dvomestno prednostjo.

Borac se je tako dobri dve minuti pred koncem približal na vsega dve točki zaostanka (63:65). Odgovor Cedevite Olimpije je bil tokrat pravi in učinkovit. Najprej je Justin Cobbs (11 točk, 6 podaj) zadel za štiri točke prednosti, nato je Karlo Matković z blokado in zabijanjem razliko dvignil na šest, trojka Jake Blažiča (18 točk, trojke 4:5) pa je dokončno rešila vsa vprašanja.

Cedevita Olimpija bo pred odmorom za pokalna tekmovanja in reprezentančne obveznosti odigrala še eno tekmo v ligi Aba; 10. februarja bo v Stožicah gostila FMP.