Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 27.01.2024 21:41:37

Za zmaje v dvorani Morača usodna slaba končnica

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 18. krogu liga Aba izgubili s Studentskim centrom z 78:82 (25:22, 46:40, 60:61).

Cedevita Olimpija je želela v Podgorici nadaljevati pozitiven niz zadnjih dveh tekem - prepričljivih zmag proti Igokei in Hamburgu v evropskem pokalu, vendar je slabo odigrala končnico tekme. Studentski centar, ki ga vodi slovenski trener Dejan Jakara, je z osmo zmago prekinil serijo štirih porazov in Ljubljančanom zadal tretji poraz na zadnjih petih tekmah v ligi Aba.

Cedevita Olimpija je tri minute in pol pred koncem tekme povedla s 74:68, a so nato domači naredili delni izid 11:0 in v zadnji minuti prišli do prednosti petih točk. Ljubljančani so se hitro približali na točko zaostanka, nato pa prehitro in neorganizirano odigrali zadnjih par napadov in zapravili pomembni točki.
Karlo Matković, ki bo za zmaje odigral le še naslednjo tekmo lige Aba proti Borcu (3. 2.), nato pa ga čaka pot v ligo NBA, je zbral 15 točk in 11 skokov. Justin Cobbs je dosegel 13 točk, Jaka Blažič pa deset.
Cedevita Olimpija bo pred pokalnim in reprezentančnim premorom odigrala še dve tekmi v ligi Aba. Naslednjo soboto bo gostovala pri Borcu, 10. februarja pa bo gostila FMP.

Studentski centar - Cedevita Olimpija 82:78 (22:25, 40:46, 61:60)

Dvorana Morača, gledalcev 350, sodniki: D. Javor (Slovenija), Koljenšić (Črna gora), Nikšić (BiH).
Studentski centar: Bogavac 11 (4:4), Pavlićević 2, Vučeljić 7 (1:2), Hadžibegović 3, Baćović 15 (1:2), Ivišić 10 (2:2), Dawkins 2, Drežnjak 24 (5:6), Kapusta 8.
Cedevita Olimpija: Stewart 9 (2:2), Radović 3, Radičević 6, Cobbs 13 (4:5), Glas 3, Blažič 10 (4:5), Matković 15, Jones 7 (5:5), Ščuka 7 (2:2), Dragić 5 (3:4).
Prosti meti: Studentski centar 13:16, Cedevita Olimpija 20:23.
Met za tri točke: Studentski centar 3:15 (Drežnjak, Hadžibegović, Bogavac), Cedevita Olimpija 8:29 (Radičević 2, Stewart, Radović, Cobbs, Glas, Matković, Ščuka).
Osebne napake: Studentski centar 21, Cedevita Olimpija 22.Pet osebnih: Radičević (40.).

Značke: košarka, liga aba