Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

soudani hilal gw Ekipa24.si

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 17.01.2024 20:27:14

Neverjetno, kaj počnejo zmaji! Cedevita Olimpija prišla že do dvajsetega poraza v nizu!

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 15. krogu evropskega pokala (skupina A) izgubili z Umano Reyer iz Benetk s 93:104 (15:31, 49:56, 74:77).

Cedevita Olimpija - Umano Reyer 93:104 (15:31, 49:56, 74:77)
* Dvorana Stožice, gledalcev 2200, sodniki: Rižik (Ukrajina), Dragojević (Črna gora), Juras (Srbija).
* Cedevita Olimpija: Radović 2, Radičević 3, Cobbs 19 (6:7), Blažič 18 (2:3), Matković 23 (4:5), Jones 10 (4:6), Ščuka 9, Dragić 7 (2:4), Šaškov 2.
* Umana Reyer: Spissu 14 (3:3), Tessitori 17 (1:1), Heidegger 6, Casarin 4, De Nicolao 4 (2:3), O'Connell 2, Tshimanga 10 (2:2), Parks 4, Simms 9 (1:2), Wiltjer 10 (2:3), Tucker 24 (1:2).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 18:25, Umana Reyer 12:16.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 11:20 (Ščuka 3, Matković 3, Blažič 2, Radičević, Cobbs, Dragić), Umana Reyer 14:33 (Tucker 5, Spissu 3, Heidegger 2, Simms 2, Wiltjer 2).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 21, Umana Reyer 22.
* Pet osebnih: Ščuka (32.).

Košarkarji Cedevite Olimpije nadaljujejo niz porazov v evropskem pokalu. V petnajstem nastopu so v Stožicah izgubili z Umano Reyer iz Benetk s 93:104.

Ljubljančani so brez zmage v evropskem pokalu že 351 dni. Nazadnje so 1. februarja 2023 v Ljubljani premagali prav današnjega tekmeca iz Italije. Skupno zmage niso okusili že na dvajsetih tekmah.

Cedevita Olimpija ima do konca evropske sezone še tri tekme. Naslednji teden bo gostovala v Hamburgu, nato se bo 24. januarja doma pomerila z močno ekipo iz Londona, v zadnjem krogu 7. februarja pa jo čaka še gostovanje pri vodilnem Parizu.

V ligi Aba, kjer so zmaji dobili le eno od zadnjih treh tekem, bodo to soboto gostila Igokeo, naslednji dve tekmi pa bo igrali v gosteh pri Studentskem centru in Borcu.

Peta tekma z Zoranom Martićem na čelu Cedevite Olimpije se ni razpletla po željah domačih gledalcev. Njegovi igralci so pokazali dva povsem različna obraza. Začeli so s košarko brez obrambe, tako da je tekmec na začetku druge četrtine vodil že s 40:20, v nadaljevanju pa so se malce prebudili in poskrbeli za bolj izenačen drugi del. V 27. minuti je Cedevita Olimpija prvič na tekmi povedla z 69:68.

Volje in čvrstosti ni zadržala do konca. Umana Reyer je sredi zadnje četrtine znova prišla do dvomestne prednosti (91:81) in mirno prišla do šeste zmage, ki jo ohranja v igri za napredovanje v izločilne boje.

Strelsko so bili najbolj razpoloženi Karlo Matković, ki je dosegel 23 točk (met za dve točki 5:10, trojke 3:4), Justin Cobbs, ki je ob 19 točkah zbral devet podaj, ter Jaka Blažič (18 točk).