masterchef, tekmovalci, 10 Njena.si

Master Chef: Jajca usodna za prvega tekmovalca

0 14.01.2023 21:44:14

Že deveta zaporedna zmaga za Cedevito Olimpijo

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tekmi 15. kroga lige Aba premagali Split s 102:88 (26:27, 56:51, 80:75).

* Dvorana Stožice, gledalcev 1500, sodniki: Pukl, Dragojević, Terlević.
* Cedevita Olimpija: Rebec 3, Ferrell 18 (6:7), Radović 3 (1:2), Jeremić 8 (2:3), Alibegović 13 (2:3), Murić 11 (2:2), Adams 10, Matković 2, Gnjidić 13 (0:1), Omić 21 (5:5).
* Split: Sullivan 18 (1:1), Gizdavčić 3, Kalajžić 7 (1:2), Tišma 3 (3:7), Runjić 8 (2:3), Ukić 3, Shorter 15 (5:6), Nelson 16 (2:3), Mavra 13 (4:4), Šarić 2.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 18:24 , Split 18:28.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 16:30 (Ferrell 4, Gnjidić 3, Murić 3, Jeremić 2, Adams 2, Rebec, Alibegović), Split 12:23 (Sullivan 3, Kalajžić 2, Runjić 2, Shotrter 2, Gizdavčić, Ukić, Mavra).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 25, Split 22.
* Pet osebnih: Adams (39.); Jukić (32.)

Košarkarji Cedevite Olimpije so v ligi Aba danes lovili deveto zaporedno zmago, s katero bi še podaljšali niz neporaženosti v regionalnem tekmovanju, zdaj dolg že več kot dva meseca. Kljub ne najbolj prepričljivemu začetku so na koncu upravičili status favorita in po odlični zadnji četrtini visoko zmagali.

Ljubljanski košarkarji so se po mesecu dni tekem v gosteh in v dvorani Tivoli vrnili v svojo dvorano Stožice, tekmec je bila ekipa spodnjega dela lestvice, ki pa je nazadnje ugnala tudi Budućnost.

To je bilo tudi opozorilo za slovensko ekipo, ki je med tednom odigrala novo bledo predstavo v evropskem pokalu in izgubila z Burso. Tudi začetek regionalnega dvoboja ni bil dober, Split je takoj na začetku pobegnil in prednost obdržal do druge četrtine. Takrat so domači prevzeli pobudo in povedli, vendar do odmora niso mogli priti do dvomestnega števila prednosti, ob polčasu so vodili za pet.

V nadaljevanju sta ekipi ostali na približno enaki razliki do konca tretje četrtine, potem pa so domači stopili na plin. V le nekaj minutah so povedli za deset (85:75), gledalce je na noge z zabijanjem spravil Amar Alibegović, domači pa so se povsem sprostili in razliko hitro še povečali, tako da na koncu ni bilo nobenega dvoma o zmagovalcu.

Junak domače zasedbe je bil tokrat Alen Omić (indeks 39) z 21 točkami in 16 skoki, 12 žog je ujel v napadu. Yogi Ferrell je dodal 18 točk, po 13 pa Alibegović in Lovro Gnjidić.

V naslednjem krogu bodo Ljubljančani 23. januarja gostovali pri evroligaški Crveni zvezdi.

Značke: košarka, liga aba