Slovenci delamo za manj, kot je evropsko ...

Dejan Dogaja in Kiara Haas: Ljubezen jima daje ...

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

0 05.01.2023 21:34:38

Izjemen niz Cedevite Olimpije se nadaljuje, brez poraza že dva meseca

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 14. krogu lige Aba premagali Borac s 76:74 (23:23, 38:42, 58:59).

Borac - Cedevita Olimpija 74:76 (23:23, 42:38, 59:58)
* Dvorana Borac, gledalcev 1500, sodniki: Radojković, Hadžić (oba Hrvaška), Stapić (BiH).
* Borac: Baldwin 5, Lešić 14 (4:6), Tomašević 7, Gagić 6, Radonjić 10 (0:2), Čarapić 16 (3:4), Hale 16 (3:3).
* Cedevita Olimpija: Rebec 2 (0:2), Ferrell 19 (4:5), Radović 8 (2:2), Jeremić 9, Alibegović 10 (5:6), Murić 6, Adams 12 (1:2), Matković 2, Omić 8.
* Prosti meti: Borac 10:15, Cedevita Olimpija 12:17.
* Met za tri točke: Borac 8:29 (Čarapić 3, Radonjić 2, Hale, Tomašević, Baldwin), Cedevita Olimpija 10:31 (Ferrell 3, Jeremić 3, Murić 2, Alibegović, Adams).
* Osebne napake: Borac 21, Cedevita Olimpija 20.
* Pet osebnih: Radović (37.).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v ligi Aba neporaženi že točno dva meseca. V 14. krogu so v gosteh po hudem boju premagali Borac s 76:74. To je bila njihova osma zaporedna zmaga in enajsta skupno, ki jih uvršča v vrh tekmovanja.

Ljubljančani so 2023 začeli z dvema zmagama; v ponedeljek so premagali Mego, danes pa težje od pričakovanj še drugič v sezoni Borac iz Čačka, ki se v spodnjem delu razpredelnice bori za obstanek.

Izbranci trenerja Jurice Golemca niso navdušili, so pa bili v zaključku tekme dovolj zbrani, hkrati pa so imeli v zadnji sekundi še precej sreče, da trojka Save Lešića ni šla skozi obroč.

Ključni korak k zmagi so naredili pet minut pred koncem tekme, ko so z delnim izidom 11:1 prišli do prednosti 75:68. Domači so se v zadnji minuti sicer približali na 75:74, vendar jim je za četrto zmago zmanjkalo natančnosti.

Yogi Ferrell je bil z 19 točkami (11 v drugem polčasu) prvi strelec tekme (trojke 3:9, 7 podaj). Dvanajst jih je dodal Josh Adams (met iz igre 5:11), deset pa Amar Alibegović (11 skokov).

Ljubljančani bodo 14. januarja gostili Split, 23. januarja pa jih čaka gostovanje pri Crveni zvezdi. V evropskem pokalu bodo 11. januarja igrali v Turčiji proti Bursasporju, 18. januarja pa jih Stožicah čaka romunska ekipa iz Cluja.

Značke: košarka, liga aba