Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 27.12.2022 21:10:32

Zmaji po vseh težavah koledarsko leto vendarle končali zmagovito

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 12. krogu lige Aba premagali Mornar s 100:79 (28:17, 47:38, 77:62).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 2000, sodniki: Javor, Koljenšić in Juras.
* Cedevita Olimpija: Rebec 2, Ferrell 13 (2:2), Radović 4, Alibegović 17 (1:2), Murić 9, Mulalić 5, Adams 15, Matković 15 (1:1), Gnjidić 2, Omić 18 (2:2).
* Mornar: Russell 18 (4:5), Vranković 11 (2:4), Pecarski 18 (2:5), Miković 8, Vujačić 12 (4:4), Vranješ 7 (3:4), Radetić 5.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 6:7, Mornar 15:22.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 6:24 (Adams 3, Ferrell, Murić, Mulalić), Mornar 8:36 (Russell 2, Miković 2, Vujačić 2, Vranković, Radetić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 22, Mornar 11.
* Pet osebnih: Gnjidić (39.).

Izbranci Jurice Golemca so z odliko opravili zadnjo tekmovalno nalogo v tem koledarskem letu. Čeprav je ljubljanska zasedba spet igrala brez Zorana Dragića, ki ga zaradi bakterijskega vnetja še nekaj časa ne bo na parketu, je dosegla še šesto zaporedno zmago v tem regionalnem tekmovanju. Ta je bila povsem zaslužena, saj je Olimpija, ki je za dve točki metala 76-odstotno (iz igre 59,5-odstotno) vodila celo tekmo z izjemo uvodnih minut. Ljubljančani so se z deveto zmago povzpeli na četrto mesto, Mornar pa je po osmem porazu v spodnjem delu lestvice.

Olimpija je v drugi polovici prve četrtine prišla do prve otipljive prednosti, z 11 točkami naskoka je začela drugih deset minut. V teh se je gostom uspelo z -13 približati na -5, toda domačini so znova bolje odigrali v drugi polovici četrtine in spet prišli do dvomestne prednosti. Na glavni odmor pa so nesli devet točk zaloge.

Ljubljančani so dobro začeli tretjo četrtino in hitro prišli do vodstva s 63:42, pozneje so se tekmeci iz Črne gore malce približali, tako da sta šli ekipi v zadnjih deset minut ob razliki 15 točk. To pa so gostitelji ohranjali tudi v zadnji četrtini oziroma jo še povečali na 21 točk. Alen Omić je takrat zadel s polaganjem za 94:73 ter tako tri minute pred koncem potrdil novi točki za ljubljansko zasedbo.

Prav Omić je bil z 18 točkami najboljši strelec Olimpije, temu je dodal še osem skokov. Karlo Matković je osmim skokom dodal 15 točk, Yogi Ferrell pa je ob 13 točkah vpisal še deset asistenc. Pri gostih je Daron Russel dosegel 18 točk (trojke 2:12) ter 12 podaj, Marko Pecarski pa je 18 točkam dodal osem skokov.

Ljubljančane naslednja tekma v tem tekmovanju čaka 2. januarja, ko bodo v 13. krogu gostovali pri Megi.