Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 21.12.2022 22:06:42

Cedevita Olimpija v Franciji vpisala drugo zmago v evropskem pokalu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 9. krogu evropskega pokala (skupina A) premagali Bourg en Bresse z 91:90 (26:23, 44:41, 64:60).

Košarkarji Cedevite Olimpije so zabeležili drugo zmago v evropskem pokalu. V devetem krogu so na gostovanju v Franciji premagali vodilno ekipo v skupini A Bourg en Bresse z 91:90.

Ljubljančani kljub zmagi po polovici rednega dela ostajajo na dnu skupine, od osmega mesta, ki vodi v izločilne boje, pa jih ločita dve zmagi.

Čeprav so v Francijo prišli brez Zorana Dragića, ki bo zaradi poškodbe komolca odsoten dlje časa, so varovanci trenerja Jurice Golemca pokazali borbeno in motivirano igro ter bili večji del tekme v prednosti. Tudi v napeti končnici so ohranili zbranost in zasluženo premagali ekipo, ki je v prvih osmih krogih doživela le dva poraza.

Prednost nekaj košev (69:75) iz 35. minute je Cedevita Olimpija ohranila vse do konca. Ključni vlogi sta odigrala Josh Adams, ki je v zadnji četrtini dosegel enajst točk, skupno 26 (trojke 4:9, 5 skokov, 6 podaj), ter Yogi Ferrell (18 točk, 9 v zadnji četrtini), ki je v zadnjih desetih sekundah zadel vseh štiri proste mete in tako ubranil zadnji poskus gostiteljev.

Ljubljančani bodo v desetem krogu 11. januarja gostovali v Turčiji pri Bursasporu, domačim gledalcem v Stožicah pa se bodo znova predstavili 18. januarja proti romunski ekipi Cluj Napoca.