Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 06.11.2022 22:03:36

Pavza bo prišla še kako prav: Cedevita Olimpija prvič izgubila pred svojimi gledalci

ALESFEVZER.COM
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 6. krogu lige Aba izgubili z FMP s 85:90 (24:20, 40:43, 59:70).

Košarkarji Cedevite Olimpije so v petem nastopu v ligi NLB doživeli drugi poraz, prvega pred domačo publiko. V Tivoliju so morali priznati premoč beograjski ekipi FMP, ki je bila boljša z 90:85.

Ljubljančani imajo zdaj skoraj štirinajstdnevno pavzo zaradi reprezentančnih obveznosti, ki jim bo prišla še kako prav, da v zasedbo vrnejo tri poškodovane igralce, Zorana Dragića, Karla Matkovića in Lovra Gnjidića. Naslednjo tekmo v ligi Aba bodo igrali 19. novembra v gosteh pri Igokeji, tri dni kasneje pa bodo v evropskem pokalu gostili ukrajinski Prometej.

FMP se je s peto zmago v šestih tekmah priključil vodilnim ekipam lige Aba. Do uspeha je prišel povsem zasluženo, saj je v drugem polčasu prikazal bolj zbrano in disciplinirano igro. Ključen korak do zmage je naredili v prvih petih minutah tretje četrtine, ko se je z delnim rezultatom 14:2 oddaljili na 60:45.

Cedevita Olimpija se je štiri minute pred koncem približala na 74:81, dobrih 100 sekund do zaključka na 79:83 in kasneje še na 85:88, za kaj več pa bi morala zadeti kakšno trojko več (9:23), ujeti žogo ali dve več pod svojim obročem (FMP je imel 10 skokov v napadu) ter imeti še kakšnega razpoloženega igralca več v napadu.

Yogi Ferrell (met 6:14, 9 podaj) in Amar Alibegović (met 7:10, 7 skokov) sta dosegla po 18 točk, 16 pa jih je dodal Josh Adams (met 6:12).

Cedevita Olimpija - FMP 85:90 (24:20, 40:43, 59:70)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 2000, sodniki: D. Javor (Slovenija), Kardum (Hrvaška), Ćalić (Srbija).
* Cedevita Olimpija: Rebec 7 (2:3), Ferrell 18 (4:4), Jeremić 4 (4:5), Alibegović 18 (2:2), Murić 12 (2:2), Adams 16 (2:3), Omić 10.
* FMP: Frazier 20 (10:13), Stepanović 10 (2:2), Nerandžić 8 (1:4), Šaranović 2 (2:3), Simović 6, Izundu 5 (1:2), Janković 8, Jenkins 10 (2:2), Valinskas 21 (2:2).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 16:19, FMP 20:28.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 9:23 (Adams 2, Murić 2, Aliebegović 2, Ferrell 2, Rebec), FMP 12:25 (Valinskas 5, Jenkins 2, Stepanović 2, Frazier 2, Nerandžić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 27, FMP 25.
* Pet osebnih: Jeremić (40.).