0 12.05.2022 20:58:24

V Beogradu odigrali prvo polfinalno tekmo lige ABA, zmaji se domov vračajo ...

Cedevita Olimpija je danes odigrala prvi polfinalni obračun lige ABA.

Crvena zvezda - Cedevita Olimpija 93:82 (26:23, 53:48, 71:63)
* Dvorana Aleksandra Nikolića, gledalcev 6076, sodniki: Pukl (Slovenija), Nikolić (Srbija), Kardum (Hrvaška).
* Crvena zvezda: Wolters 10, Davidovac 8 (2:2), Mitrović 21 (9:11), Kalinić 17 (1:1), Dobrić 5, Hollins 6 (2:2), Ivanović 16 (2:2), White 10 (3:4).
* Cedevita Olimpija: Pullen 10 (0:1), Ferrell 4, Ejim 3, Murić 14 (2:2), Auguste 8 (2:4), Blažič 20 (3:5), Omić 11 (1:3), Dragić 12 (2:2).
* Prosti meti: Crvena zvezda 19:22, Cedevita Olimpija 10:17.
* Met za tri točke: Crvena zvezda 6:28 (Kalinić 2, Ivanović 2, Dobrić, White), Cedevita Olimpija 8:25 (Blažič 3, Pullen 2, Murić 2, Ejim).
* Osebne napake: Crvena zvezda 19, Cedevita Olimpija 25.
* Pet osebnih napak: /.

Trener Ljubljančanov Jurica Golemac je pred tekmo dejal, da bodo morali pokazati najboljšo predstavo, če bodo hoteli presenetiti najboljšo ekipo rednega dela. A se njegovi varovanci temu niso približali, ne v obrambi in ne v napadu. Beograjčani, ki pred tem obračunom tri tedne niso igrali tekme, so ves čas vodili, res da si dolgo časa niso priigrali večje prednosti, toda ko so se jim tekmeci približali, so znali odgovoriti in jim niso dali možnosti za presenečenje.

Odločilen del tekme je bil konec tretje in začetek četrte četrtine. Takrat je srbska ekipa kraljevala pod košem, s skoki so si zagotavljali več zaporednih napadov, posledica tega je bila, da so v zadnjem delu že vodili s 16 točkami razlike. Ljubljančani so se še približali devet točk zaostanka, toda v zadnjih dveh minutah spet niso zadeli, ko je bilo potrebno, kar so gostitelji znali kaznovati ter tako prišli do zanesljive zmage.

Edini kolikor toliko razpoložen v ljubljanski vrsti je bil Jaka Blažič, ki je dosegel 20 točk, temu je dodal pet skokov in pet asistenc. Odličen je bil predvsem v prvem delu tekme, ko je zadel tudi tri mete za tri točke. V drugem polčasu je bil soliden tudi Edo Murić, ki je na koncu v statistiko vpisal 14 točk, razočarali pa so tuji košarkarji.

Druga tekma bo v ponedeljek v ljubljanskih Stožicah.

Značke: košarka, liga aba