doncic tiskovna Ekipa24.si

Kaj?!? Med Dončićevo tiskovko zvoki iz ...

0 10.04.2022 21:05:24

Cibona končala zmagoviti niz Cedevite Olimpije

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 26. krogu lige Aba izgubili s Cibono z 80:84 (29:22, 54:39, 69:61).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 2000, sodniki: Pukl (Slovenija), Arsenijević (Črna gora), Mustapić (Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Pullen 2 (2:4), Ferrell 10 (2:2), Ejim 2, Murić 14, Auguste 6, Blažič 12 (1:2), Omić 13 (1:1), Dragić 21 (8:11).
* Cibona: Prkačin 10 (3:4), Gegić 10 (1:3), Vildoza 9, Gnjidić 5, Branković 20 (4:7), Drežnjak 17, Reuvers 4, Nakić 9.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 14:20, Cibona 8:14.
* Meti za tri točke: Cedevita Olimpija 10:37 (Murić 4, Blažič 3, Ferrell 2, Dragić), Cibona 12:31 (Drežnjak 3, Nakić 3, Branković 2, Prkačin, Gegić, Vildoza, Gnjidić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 21, Cibona 23.
* Pet osebnih napak:

Košarkarji Cedevite Olimpije so niz zmag v ligi Aba končali pri številki sedem. V 26. krogu so v Tivoliju po slabem drugem polčasu izgubili s Cibono z 80:84. To je njihov prvi poraz po 30. januarju.

Ljubljančani so z izkupičkom 16-8 na četrtem mestu. Budućnost ima zmago manj in tekmo v zaostanku, Igokea ima ob tekmi več zmago manj, Partizan in Crvena zvezda pa sta si že zagotovila mesto v polfinalu. Ekipe od tretjega do šestega mesta se bodo na dve zmagi konec aprila in v začetku maja pomerile za preostali mesti v polfinalu.

Cedevita Olimpija ima do konca rednega dela še dve zaostali tekmi; 16. aprila v Stožicah proti Borcu in 22. aprila v Beogradu proti FMP.

Po prvem polčasu, v katerem so imeli varovanci trenerja Jurice Golemca že 19 točk prednosti in v katerem so dosegli 54 točk, ni verjetno nihče pričakoval takšnega padca v igri. A Cedevita Olimpija je v drugem delu zmogla le polovico točk, ki jih je dosegla v prvih dvajsetih minutah.

Cibona je prvič na tekmi povedla v 37. minuti (76:75), vodstva pa do konca ni izpustila iz rok. Kapetan Jaka Blažič je 35 sekund pred koncem s trojko približal domače na dve točki zaostanka, po ubranjenem napadu gostov pa je Blažič poskusil še enkrat z metom za tri, vendar neuspešno. Roko Prkačin je na drugi strani s črte prostih metov odločil tekmo.

Značke: košarka, liga aba