Poroka na prvi pogled: Ozadje Andrejeve ...

doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

1 03.04.2022 21:36:25

NOVA ZMAGA OLIMPIJE! Kdo sploh lahko zaustavi Ljubljančane? Kam drvi zeleno-beli vlak?

ABA
Košarkarji Cedevite Olimpije so v tekmi 24. kroga lige Aba v gosteh premagali Studentski centar.

Studentski centar  Cedevita Olimpija 80:88  (21:19, 43:50, 67:67)

Podgorica  Športna dvorana Morača, gledalcev 350, sodniki: Belošević, Jovčić, Mustapić.
Studentski centar: Neal 12 (0:1), Magee 9, Pavličević 12, Hadžibegović 8, Starovlah 8 (0:2), T. Ivišić 4 (0:2), Edwards 3 (3:4), Ilić 12, Kamenjaš 12.
Cedevita Olimpija: Pullen 19 (10:12), Ferrell 16 (3:3), Ejim 10 (1:1), Duščak 2, Murić 10 (2:2), Auguste 8 (0:2), Omić 8, Dragić 12 (4:6), Radovanović 3.
Prosti meti: Studentski centar 5:9, Cedevita Olimpija 10:26.
Met za tri točke: Studentski centar 11:31 (Magee 3, Neal 2, Pavličević 2, Hadžibegović 2, Starovlah 2), Cedevita Olimpija 8:26 (Ferrel 3, Murić 2, Radovanović, Ejim, Pullen).
Osebne napake: Studentski centar 24, Cedevita Olimpija 16.
Pet osebnih: Vujisić (34.), Neal (36.).

Ljubljančani so v zadnjem obdobju nanizali nekaj lepih uspehov in postali skorajda nepremagljivi. Potem ko so uspešno nastopili tudi na zadnjih tekmah evropskega pokala, so v regionalnem tekmovanju lovili sedmo zaporedno zmago, a so se zavedali, da jih čaka zahtevno gostovanje v Podgorici. Na koncu so po preobratu prišli do novega uspeha in po nepopolnem krogu skočili na tretje mesto.

Naloga je postala še težja tik pred začetkom dvoboja, saj so se v ljubljanskem taboru odločili, da kapetan Jaka Blažič zaradi bolečin v hrbtu ne bo igral, ampak bo ostal na klopi.

Na začetku so bili za malenkost boljši gostje. A v prvem polčasu je bilo tesno, pred koncem pa se je tehtnica nagnila na stran domačih, ki so tako v nadaljevanje odnesli majhno prednost.

A v tretji četrtini so gostje vendarle stopili na plin. Pred zadnjo je bil tako izid 67:67, Studentski centar je še pobegnil za nekaj točk na začetku te četrtine, potem pa je delni izid 12:2 za goste pomenil, da so si Ljubljančani priigrali večjo prednost.

Te potem niso zapravili, saj domači v zadnjih minutah na manj kot minus šest niso več mogli in zmaga, druga medsebojna v sezoni po uspehu 88:78 na domači tekmi, je odšla s slovensko ekipo.

V tej sta se strelsko najbolj izkazala Jacob Pullen z 19 točkami in Yogi Ferrell s 16, pri domačih pa so štirje igralci dvoboj končali s po 12 točkami.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani v ligi Aba igrali v 10. aprila, ko bodo gostili Cibono.