30.01.2022 21:31:26

Zeleno-beli utrpeli še en boleč in tesen poraz

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tekmi 18. kroga lige Aba izgubili z Budućnostjo z 91:93 (22:23, 45:51, 70:70).

Budućnost - Cedevita Olimpija 93:91 (23:22, 51:45, 70:70)
* Dvorana Morača, sodniki: Belošević (Srbija), Radojković, Kardum (oba Hrvaška).
* Budućnost: Cobbs 17 (5:6), Atić 13 (1:1), Micov 13, Seely 13 (4:6), Nikolić 6 (2:3), Jagodić Kuridža 9 (2:2), Reed 14 82:2), Perry 8 (1:1).
* Cedevita Olimpija: Pullen 17 (2:2), Ferrell 6 (2:2), Ejim 5 (1:2), Murić 11 (2:2), Auguste 12 (4:4), Blažič 16, Omić 4, Dragić 20 (9:9).
* Prosti meti: Budućnost 17:21, Cedevita Olimpija 20:21.
* Met za tri točke: Budućnost 10:21 (Micov 3, Cobbs 2, Atić 2, Seeley, Jagodić Kuridža, Perry), Cedevita Olimpija 9:23 (Blažič 4, Pullen 3, Dragić, Murić).
* Osebne napake: Budućnost 23, Cedevita Olimpija 22.
* Pet osebnih: Atić /.

Košarkarji ljubljanske zasedbe so doživeli še en boleč tesen poraz proti ekipi z vrha regionalnega tekmovanja. Potem ko so v začetku tedna v domači dvorani z 82:83 klonili proti Crveni zvezdi, so danes na gostovanju v Podgorici po tesni in napeti končnici morali priznati premoč še Budućnosti, razlika pa je bila dve točki.

Po izenačenem prvem delu tekme so si domači v drugi četrtini prvič priigrali nekaj več točk naskoka. A je ta skopnel do konca tretje četrtine, ko je Jacob Pullen s trojko izenačil na 70:70.

Odločitev je tako padla v zadnjem delu. Budućnost je sicer vseskozi vodila, a prednost ni bila tolikšna, da je gostje ne bi mogli izničiti. V igri sta jih držala Zoran Dragič in Pullen s trojkama v pravih trenutkih, slednji je tako znižal na 83:84 dve minuti pred koncem. Toda tudi Budućnost je imela v teh trenutkih igralce z mirno roko in odgovorila s trojko. Spet pa je bil Pullen tisti, ki je goste približal. Manj kot minuto pred koncem je s košem izenačil na 87:87, toda končnica se ni odvila po željah Ljubljančanov.

Zack Auguste je pet sekund pred koncem še znižal na 91:92, na drugi strani je nato Dennis Seeley sicer zadel le en prosti met, toda po zgrešenem drugem so domači prišli do žoge in končali tekmo.

Pri Ljubljančanih sta se najbolj izkazala Dragić z 20 točkami in Pullen s 17, eno manj je dosegel Jaka Blažič. Pri domačih je 17 točk dosegel Justin Cobbs.

Naslednjo tekmo v ligi Aba bodo Ljubljančani igrali v sredo, ko bodo gostili Igokeo.