Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 24.01.2022 20:13:10

Cedevita Olimpija znova STRTA! Zmago imeli zmaji v rokah, nato pa ...

Košarkarji Cedevite Olimpije so na današnji tekmi 17. kroga lige Aba izgubila proti Crveni zvezdi z 82:83 (28:28, 43:43, 64:65).

Cedevita Olimpija - Crvena zvezda 82:83 (28:28, 43:43, 64:65)
* Dvorana Stožice, gledalcev 750, sodniki: Hordov (Hrvaška), Dragojević (Črna gora), Stapić (BiH).
* Cedevita Olimpija: Ferrell 10 (4:4), Ejim 10, Murić 8 (1:2), Auguste 13 (1:2), Blažič 21 (6:6), Omić 12 (2:2), Dragić 8 (2:2).
* Crvena zvezda: Wolters 14, Davidovac 4 (2:2), Mitrović 4 (2:2), Lazić 11 (2:2), Kalinić 10 (2:2), Dobrić 7, Hollins 18 (2:2), Ivanović 8 (2:2), White 4, Kuzmić 3 (1:1).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 16:18, Crvena zvezda 13:13.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 8:28 (Blažič 3, Ferrell 2, Dragić 2, Murić), Crvena zvezda 12:27 (Hollins 4, Lazić 3, Kalinić 2, Ivanović 2, Dobrić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 23, Crvena zvezda 23.
* Pet osebnih: Ejim (40.).

Cedevita Olimpija je bila v obračunu proti Crveni zvezdi na pragu zmage, v sami končnici pa je ostala brez nje. Beograjska ekipa je zmagoviti točki dosegla pet sekund pred koncem razburljivega in izenačenega dvoboja, po minuti odmora in zgrešenem metu Kevina Ferrella pa ljubljanska ekipa ni naredila preobrata.

cedevita olimpija 22 af

Ljubljančani so dobro odprli dvoboj v Stožicah. V osmi minuti so povedli s 27:18, a so jih Beograjčani v končnici prve četrtine ujeli in izenačili na 28:28, v začetku druge četrtine pa jim ušli na štiri točke (28:32).

V nadaljevanju se je na stožiškem parketu odvijal ogorčen boj za vsako žogo, po izenačeni predstavi pa so se tradicionalni tekmeci v slačilnico odpravili z neodločenim izidom (43:43).

Izbranci Jurice Golemca so sredi tretje četrtine zaostali za sedem točk (53:60, 56:63), a so se pravočasno zbrali in hitro ujeli tekmece. Enakovreden boj se je nadaljeval do zadnjega zvoka sirene, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili bolj zbrani gosti iz Beograda.

cedevita olimpija 22 zmaj af

Dobre tri minute pred koncem je bil izid neodločen 75:75, po točkah Alena Omića in trojki Kevina Ferrella pa se je zmaga sprva nasmihala Ljubljančanom. V 38. minuti so povedli z 80:75, lepe zaloge v točkah pa niso ubranili.

Beograjčani so se jim po trojki Austina Hollinsa 42 sekund pred koncem približali na točko (81:82), zadnji žebelj v njihovo krsto pa jim je pet sekund pred koncem zabil Nikola Ivanović, ki je zadel oba prosta meta.

V ljubljanski ekipi je bil najbolj učinkovit Jaka Blažič, ki je 21 točkam dodal še 11 skokov, pet podaj, ob tem pa je ukradel še tri žoge.

Ljubljanska ekipa se bo v nedeljo, 30. januarja, v gosteh pomerila z Budućnostjo.

Značke: košarka, liga aba